1. Dziś przeżywamy 23. niedzielę w ciągu roku, I miesiąca września. Dziękujemy za czas wakacji, oraz prosimy o Boże błogosławieństwo, na czas nowego roku szkolnego i katechetycznego.  Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00(zmiana tajemnic różańca św.) i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Dziś odpust ku czci Narodzenia NMP w Okulicach. Dzisiaj papież Franciszek wyniesie na ołtarze i ogłosi świętą bł. Matkę Teresę z Kalkuty apostołkę miłosierdzia wśród najuboższych. Jest to jedno z ważniejszych wydarzeń trwającego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia.
  2. 2. W przyszłą niedzielę Msze św. o 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. W  najbliższą niedzielę odpust w parafii Grobla.
  3. 3. Msze św. w ciągu tygodnia: jutro, w środę i piątek o godz. 18.00. W pozostałe dni o godz. 7.00 rano. W środę Nowenna do MBNP. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. W czwartek 8 IX uroczystość Narodzenia NMP – Głównej Patronki naszej diecezji. Msze św. z kazaniem i poświęceniem ziarna siewnego o godz. 7.00 i 18.00, oraz o 8.30 na Wisowatkach.
  5. W zakrystii jest do nabycia Kalendarz Rolników w cenie 20 zł.
  6. 8 IX w Podegrodziu o godz. 18.00 – diecezjalne dziękczynienie za kanonizację  Św. Stanisława Papczyńskiego.
  7. W niedzielę 25 września odbędzie się XXXII Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasna Górę. Uroczystościom będzie przewodniczył - Ks. Bp dr Jan Piotrowski. Chętni na udział w pielgrzymce proszeni są o zapisywanie się w zakrystii.
  8. INTENCJE APOSTOLSTWA MODLITWY NA IX: Ogólna: Aby każdy wnosił wkład we wspólne dobro i w budowę społeczeństwa, które stawia w centrum osobę ludzką.
    Misyjna: Aby chrześcijanie, przystępując do sakramentów i rozważając Pismo Święte, stawali się coraz bardziej świadomi swojej misji ewangelizacyjnej.