1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Dzisiaj rozpoczynamy VI Tydzień Wychowania, pod hasłem: „Miłosierni jak Ojciec”. Te dni będą okazją do szczególnej modlitwy za młode pokolenie Polaków, ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Pamiętajmy, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o nie.
  2. W przyszłą niedzielę Msze św. o 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Do puszek będzie zbiórka na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie oraz Seminarium Duchowne w Tarnowie. Rektorzy tych uczelni katolickich proszą o zrozumienie i ofiarność na ten cel. Będzie to trzecia niedziela września, która w naszej Ojczyźnie jest Dniem Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszyć nam będzie modlitwa w intencji dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości. Odpust w parafii Grobla.
  3. Za tydzień 18 IX w Limanowej uroczystości diecezjalne 1050-lecia chrztu Polski i 50 Rocznicy koronacji Piety Limanowskiej, pod przewodnictwem Ks. kard. Stanisława Dziwisza. Główna uroczystość o godz. 11..00
  4. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: Dzisiaj mija 15 lat od tragicznych zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku. Módlmy się w intencji ofiar terroru i reżimów totalitarnych oraz w intencji pokoju i wzajemnego zrozumienia i poszanowania na całym świecie. Jutro Najświętszego Imienia Maryi, we wtorek św. Jana Chryzostoma, biskupa Konstantynopola z przełomu IV i V wieku, uzdolnionego kaznodziei, stąd jego przydomek „złotousty”, czyli Chryzostom, W środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom, w czwartek wspomnienie NMP Bolesnej, która nie opuściła swojego Syna nawet w godzinie śmierci, w piątek św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana biskupa. Przyszła sobota to wspomnienie 77 rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o pomordowanych na Wschodzie, o ofiarach Golgoty Wschodu. Prośmy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.
  5. W zakrystii jest do nabycia Kalendarz Rolników w cenie 20 zł.Można również nabyć różance po 3 zł.
  6. Msze św. w ciągu tygodnia: we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7.00, w pozostałe dni o godz. 18.00. W środę Nowenna do MBNP. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św.
  7. Na najbliższą niedzielę proszę o kwiaty do kościoła kolejne rodziny z Niedzielisk.
  8. W niedzielę 25 września odbędzie się XXXII Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasna Górę. Uroczystościom będzie przewodniczył - Ks. Bp dr Jan Piotrowski. Chętni na udział w pielgrzymce proszeni są o zapisywanie się w zakrystii.
  9. Zebranie wiejskie odbędzie sie 18 IX o godz. 14.00 w Domu Ludowym. Omawiane sprawy to min. fundusz sołecki. Sołtys przyjmuje kolejna ratę podatku w sobotę 17 IX od 11.00 do 12.00 w świetlicy.