1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Jest to niedziela Środków Społecznego Przekazu.  Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości. Odpowiedzmy na pytanie: jak korzystamy z prasy, radia, telewizji i Internetu? Czy korzystanie ze środków przekazu czyni mnie mądrzejszym, lepszym i bliższym Bogu? Czy staram się przynajmniej raz w miesiącu kupić jakąś religijną gazetę i pogłębić przez to znajomość prawd wiary u siebie i u swoich dzieci?
  2. 2.Dziś do puszek można złożyć ofiarę na Uniwersytet papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. Przy okazji „Niedzieli Środków Społecznego Przekazu” zachęcam do prenumeraty tygodnika „Gość Niedzielny”. Aktualnie prenumeruje go 24 rodzin. Cena 5 zł. Można również zapisać się jeszcze na miesięcznik „Apostolstwo Chorych”(12 osób prenumeruje). Dla dzieci jest „Mały Gość Niedzielny”(4 osoby, cena 4 zł) i „Promyczek Dobra”(9 osób, cena 5 zł). Na stoliku można również kupić czasopisma misyjne, które co dwa miesiące przychodzą na parafię. W zakrystii można nabyć kalendarze rolników w cenie 20 zł. Można również nabyć różance po 3 zł.
  3. Bóg zapłać diakonowi Fabianowi za głoszone dziś do nas Słowo Boże.
  4. W kaplicy Miłosierdzia Bożego można zabrać miesięcznik „Apostolstwo Chorych” na miesiąc X. Dowolna ofiara min. 2 zł. Dzisiaj również swoje imieniny obchodzi Ks. Bp Stanisław Salaterski, polecajmy osobę biskupa opiece Matki Najświętszej.
  5. W przyszłą niedzielę Msze św. o 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Diecezja Tarnowska włącza się w ogólnopolską zbiórkę na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech w niedzielę 25 września br. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na ten cel.
  6. Dziś w Limanowej uroczystości diecezjalne 1050-lecia chrztu Polski i 50 Rocznicy koronacji Piety Limanowskiej, pod przewodnictwem Ks. kard. Stanisława Dziwisza. Główna uroczystość o godz. 11..00. Transmisja w Telewizji Trwam. i Radiu RDN Małopolska.
  7. Msze św. w ciągu tygodnia: we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7.00, w pozostałe dni o godz. 18.00. W środę Nowenna do MBNP. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. Bóg zapłać rodzinom z Niedzielisk za kwiaty do kościoła. W sobotę Msza św. ślubna o godz. 14.00. Bóg zapłać nowożeńcom za kwiaty do kościoła.
  8. W niedzielę 25 września odbędzie się XXXII Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasna Górę. Uroczystościom będzie przewodniczył - Ks. Bp dr Jan Piotrowski. Wyjazd osób które sie zapisały w niedzielę o godz. 6.00 spod kościoła. Z naszej parafii jedzie 11 osób. Prosimy o modlitwę na Jasnej Górze w intencji rodzin i małżeństw naszej parafii.
  9. Niedziela – 25 wrzesień - w Bazylice św. Stanisława Biskupa i Męczennika w  Szczepanowie będzie Dzień Modlitw o Trzeźwość dla naszego Narodu.
  10. W sobotę o godz. 9.30 spotkanie dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Zapraszam wszystkie dzieci które przychodziły w ubiegłym roku na Grupę Misyjną ze Szkoły Podstawowej oraz z Gimnazjum i te które chciałyby w tym roku włączyć się do tej Grupy.
  11. W piątek po Mszy św. zbiórka lektorów.
  12. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: w środę św. Mateusza, apostoła i ewangelisty, w piątek św. Ojca Pio, kapłana.
  13. Dziś o godz. 14.00 zebranie wiejskie, będą omawiane sprawy min. przeznaczenie funduszu sołeckiego.
  14.   Serdecznie zapraszam chłopców z klasy III i IV SP lub starszych, aby dołączyli do grona ministrantów w naszej parafii. Rodziców proszę o akceptację i zachętę. Spotkanie w środę o godz. 17.00.
  15. W sobotę 24 września w Zabawie będziemy przeżywać Diecezjalne Dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Dziękczynienie rozpocznie się o godz. 10.00 w Wał-Rudzie – zawiązaniem wspólnoty i katechezą „Pod gruszą”. Następnie Droga Krzyżowa Szlakiem Męczeństwa bł. Karoliny, Msza Święta i koncert Arkadio. Do udziału zapraszam młodzież, wszystkich wolontariuszy i osoby zaangażowane w przygotowanie ŚDM.