1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Jest to również diecezjalny dzień modlitw o trzeźwość. W naszych modlitwach prośmy o siłę do walki z nałogiem dla osób uzależnionych. Polecajmy również diakona Fabiana z naszej parafii, który wczoraj rozpoczął ostatni rok przygotowania do kapłaństwa.
  2. Dziś w całej Polsce zbiórka pieniężna do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech. Zebrane środki zostaną przekazane do włoskiej Caritas, co umożliwi udzielenie sprawnej pomocy ofiarom żywiołu. (W nocy z 23/24 sierpnia środkowe Włochy nawiedziło trzęsienie ziemi o sile 6,2 w skali Richtera. Wstrząsy spowodowały śmierć ok. 300 osób i ogromne zniszczenia w regionie. Konferencja Episkopatu Polski jest wdzięczna wszystkim za modlitwę i pomoc poszkodowanym). Papież Franciszek wzywa wszystkich wiernych do solidarności modlitewnej i wsparcia materialnego poszkodowanych. To także nasz dar Miłosierdzia w Roku Miłosierdzia.Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
  3. W przyszłą niedzielę Msze św. o 7.00(zmiana tajemnic różańcowych) i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. O 15.00 nabożeństwo różańcowe Po Mszach św. będzie można nabyć „Chlebki miłosierdzia”, symboliczny znak otwartego serca. Ofiary, przynajmniej 5 zł., w całej diecezji przeznaczone są na dożywianie dzieci w szkołach lub świetlicach, albo pomoc dla nich w formie paczek żywnościowych.
  4. Msze św. w ciągu tygodnia: we wtorek i czwartek o godz. 7.00, w pozostałe dni o godz. 18.00. W środę Nowenna do MBNP. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. W sobotę rozpoczynamy październikowe nabożeństwa różańcowe. O 16.30 będzie Msza św. z czytanką a potem różaniec. Na Wisowatkach różaniec będzie odmawiany o godz. 17.00. Zachęcam dzieci, młodzież(szczególnie gimnazjalną) a także dorosłych do tej modlitwy. Dzieci będą otrzymywać specjalne karteczki w każdym dniu uczestnictwa w różańcu. Na koniec miesiąca dla najgorliwszych dzieci zostaną rozdane nagrody. W sobotę dzieci otrzymają planszę do wklejania obrazków.
  6. W zakrystii można nabyć kalendarze rolników w cenie 20 zł. Można również nabyć różance po 3 zł. Na stoliku są dodatkowe numery  „Gościa Niedzielnego” z płytą DVD z najgłośniejszym filmem religijnym ostatnich lat, „Bóg nie umarł”. Czy umiemy przekonująco bronić naszej wiary? Filmowa opowieść podpowiada, jak rozmawiać z niewierzącymi, a jednocześnie pokazuje, że Bóg jest cały czas z nami. Cena „Gościa” z filmem wynosi 5 zł.
  7. W środę po Mszy św. zapraszam na krótkie spotkanie panie z parafialnego Oddziału Caritas.
  8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Wincentego a Paulo, w środę św. Wacława, w czwartek św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę św. Teresy do Dzieciątka Jezus.
  9. Robiąc porządki na cmentarzu pamiętajmy aby szkło wrzucać do kontenera a pozostałe śmieci, kwiaty na teren poza obrębem cmentarza. Pamiętajmy też, że cmentarz to miejsce święte i trzeba się na nim godnie zachować.
  10. Na najbliższą niedzielę proszę o kwiaty do kościoła rodziny z Błonia. Bóg zapłać siostrom z Róży św. Faustyny za ofiarę 200 zł na papieskie Dzieła Misyjne.
  11.   Serdecznie zapraszam chłopców z klasy III i IV SP lub starszych, aby dołączyli do grona ministrantów w naszej parafii. Spotkanie w środę o godz. 17.00.
  12. W ostatnim czasie została odnowiona figura św. Stanisława. Bóg zapłać pewnej osobie z Błonia za ofiarę 200 zł na ten cel i pewnej rodzinie z Błonia za ofiarę 100 zł.  Zapraszam szczególnie osoby które noszą imię św. Stanisława do wsparcia tej renowacji.
  13. W poniedziałek odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jan Ogonek z Podszumina. Pogrzeb był w czwartek. Polećmy jego dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu….