1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. o 7.00(zmiana tajemnic różańcowych) i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. O 15.00 nabożeństwo różańcowe. Przypominam, że udział w samym nabożeństwie różańcowym nie zastępuje Mszy św. Po Mszach św. można również nabyć „Chlebki miłosierdzia”, symboliczny znak otwartego serca. Ofiary przynajmniej 5 zł., w całej diecezji przeznaczone są na dożywianie dzieci w szkołach lub świetlicach, albo pomoc dla nich w formie paczek żywnościowych. Chlebki rozprowadzają panie z parafialnego Caritas.
  2. W najbliższą niedzielę w Limanowej odbędzie się VIII Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej.. Szczegóły na afiszu. Ks. biskup w specjalnym komunikacie zachęca nas do wzięcia udziału w tym marszu.
  3. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o 16.30. Najpierw Msza św. z czytanką a potem różaniec. Zachęcam do liczniejszego udziału w tym nabożeństwie. Rodzice niech zachęcą swoje dzieci do udziału w różańcu, aby wprowadzać je klimat modlitwy. Niech z każdej rodziny przychodzi choć jedna osoba na różaniec. W sobotę różaniec o godz. 16.00.
  4. We wtorek różaniec prowadzą dzieci z klasy V i VI, w środę róża św. Faustyny, w czwartek klasa I Gimnazjum(młodzież otrzyma różańce), w piątek klasa III Gimnazjum, proszę aby młodzież przyniosła otrzymane deklaracje..
  5. W najbliższą niedzielę 9 X będziemy przeżywać XV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia”. Z okazji Dnia Papieskiego można będzie złożyć ofiarę do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jest to fundusz stypendialny dla uzdolnionych uczniów, pochodzących z biednych rodzin. Ofiary będzie zbierać młodzież z Gimnazjum. W przyszłą niedzielę o 15.00 nabożeństwo różańcowe.
  6. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: we wtorek sw. Franciszka z Asyżu, w środę św. Faustyny Kowalskiej, w piątek wspomnienie NMP Różańcowej. Dziś odpust w parafii Szczurowa ku czci Matki Bożej Różańcowej o godz. 14.30. Dzisiaj rozpoczyna się tygodniowy odpust w Sanktuarium Matki Bożej w Bochni. Szczegółowy program odpustu na afiszu w gablocie.
  7. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w I piątek o 7.00 i 16.30 Od 15.30 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka na misje. Do spowiedzi proszę aby dzieci i młodzież przyszły w środę i w czwartek.
  8. Bóg zapłać pewnej rodzinie z Niedzielisk za ofiarę 100 zł na renowację figury św. Stanisława.. Zapraszam szczególnie osoby które noszą imię św. Stanisława do wsparcia tej renowacji.  Bóg zapłać pewnej rodzinie z Wisowatek za ufundowanie nowego welonu do kaplicy w Wisowatkach, który używany jest w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu. Koszt 150 zł. W ostatnim czasie zostały naprawione lampy oświetlające kościół. Koszt wyniósł 350 zł. Bóg zapłać panu Stanisławowi Czachorowi i panu Kazimierzowi Wróblowi za poświęcenie kilku godzin aby to oświetlenie naprawić.
  9. Zakład Usług Kominiarskich z Tarnowa informuje, że w dniach 5-7 października będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe.
  10. Jutro po różańcu spotkanie dzieci i młodzieży, którzy jadą na wycieczkę na Święty Krzyż i do Kielc. Obecność obowiązkowa .Jutro ostatni dzień zapisów.
  11. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom z Błonia, które zakupiły kwiaty do kościoła i na dekoracje. Bóg zapłać za ofiarę 70 zł. na dekoracje. Na następną niedzielę proszę o kwiaty kolejne rodziny z Błonia.
  12.    W zakrystii można nabyć kalendarze rolników w cenie 20 zł. Można również nabyć różance.
  13. W środę odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Czesława Zaleśna z Wisowatek. Pogrzeb był wczoraj. Polećmy jej dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu….