1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. o 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Po południu nabożeństwo różańcowe o 15.00. Dzisiaj powracamy pamięcią do pamiętnych wydarzeń sprzed 38 lat, gdy nasz Rodak, dziś już nasz Święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jana Pawła II. Pragniemy wciąż na nowo odczytywać i rozważać dzieło życia oraz nauczanie papieża Polaka.
  2. W przyszłą niedzielę wprowadzamy zimowy porządek Mszy św., a więc o 8.00 i 11.00. Na Wisowatkach o godz. 9.30. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność. W programie Niedzieli Misyjnej naszej diecezji w Tarnowie kolejny "Marsz w intencji o pokój i za prześladowanych chrześcijan". Marsz rozpocznie sie przed kościołem księży Misjonarzy o godz. 14.00  a zakończy Eucharystia w katedrze o godz. 15.00.
  3. W czwartek po różańcu spotkanie dzieci z Grupy Misyjnej.
  4. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom z Wygody za kwiaty do kościoła. Na następną niedzielę proszę o kwiaty rodziny z Podszumina. Bóg zapłać rodzinom z Błonia za ofiarę 380 zł. pozostałą z kwiatów.
  5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: jutro św. Ignacego Antiocheńskiego, we wtorek świętego Łukasza Ewangelisty, patrona pracowników służby zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie. W środę bł. Ks. Jerzego Popiełuszkę, w czwartek św. Jana Kantego, w piątek bł. Jakuba Strzemię, w sobotę przypada święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie(w naszej diecezji liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II będzie we wtorek 25 października).
  6. 6. Jutro, we wtorek i środę Msza św. i różaniec będzie o 16.00. W pozostałe dni o 16.30.  Zachęcam do liczniejszego udziału w tym nabożeństwie. W środę różaniec prowadzą panie z parafialnego oddziału Caritas. W czwartek klasa III Gimnazjum. W piątek różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych w naszej parafii. Proszę aby jutro i we wtorek różaniec poprowadziły róże różańcowe. dziękuję wszystkim, którzy przychodzą na modlitwę różańcową. Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniała życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie codziennie odmawiają Różaniec i pokutują za grzechy”. Te słowa wypowiedziała Matka Najświętsza w dniu 13 X 1917 r. do ponad 70-tysięcznego tłumu wiernych zgromadzonych na modlitwie różańcowej. Twój udział w nabożeństwie różańcowym jest pozytywną odpowiedzią na prośbę Pani Fatimskiej.
  7. Dziś tradycyjne badanie niedzielnych praktyk wiernych, a więc liczba osób przystępujących do komunii św. i ilość osób obecnych na niedzielnej Mszy św. W sobotę 22 X odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Szczegóły na afiszu w gablocie.
  8. Organizujemy pielgrzymkę do Łagiewnik z okazji Roku Miłosierdzia aby zyskać jubileuszowe łaski i do Igołomi(miejsce związane ze św. bratem Albertem Chmielowskim) (warunki zyskania odpustu - komunia św., modlitwa w intencjach Ojca świętego, pielgrzymka i przejście przez Bramę Miłosierdzia). Wyjazd 5 XI w sobotę. Koszt 20 zł. Można sie zapisywać w zakrystii.
  9. W zakrystii można nabyć kalendarze misyjne i z wieńcami dożynkowymi po 6 zł. Bóg zapłać Róży św. Kingi za ofiarę 100 zł na Papieskie Dzieła Misyjne.
  10. 10. Przybliża się miesiąc listopad, miesiąc naszej szczególnej pamięci o tych, dla których czas ziemskiej pielgrzymki dobiegł już końca. Pamiętajmy też o duchowych formach pomocy duszom zmarłych. Wśród nich ważne miejsce zajmują wypominki z modlitwą za zmarłych. Możemy polecać dusze na wypominki listopadowe lub roczne. św. ale zamawiać osobiście.
  11. Bóg zapłać pewnej rodzinie z Błonia ofiarę 200 zł. na renowację figury św. Stanisława. Zapraszam szczególnie osoby które noszą imię św. Stanisława do wsparcia tej renowacji.