1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8.00 11.00. O godz. 10.45 wypominki roczne. O 9.30 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Po południu o 15.00 różaniec z wypominkami listopadowymi.
  2. W przyszłą niedzielę Msze św. będą o godz. 8.00 i 11.00. O 9.30 msza św. w kaplicy na Wisowatkach.
  3. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata będzie przeżywana w tym roku jako zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz Jubileuszu 1050 Rocznicy Chrztu Polski. Uroczyste zamknięcie Bram Miłosierdzia we wszystkich kościołach jubileuszowych diecezji tarnowskiej nastąpi 13 listopada. W katedrze tarnowskiej głównej uroczystości o godz. 15.00 będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż.
  4. Za tydzień w Polsce obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wspieramy duchowo i materialnie tych, którzy doświadczają wypędzania ze swoich domów, którzy każdego dnia muszą chronić swoich najbliższych tylko dlatego, że są uczniami Chrystusa. Naszą szczególną modlitwą obejmujemy nasze Siostry i Braci z Iraku, gdzie chrześcijanie są szczególnie prześladowani. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek jako pomoc dla chrześcijan prześladowanych.
  5. Do 8 listopada można zyskiwać odpusty zupełne dla dusz czyśćcowych. Nawiedzenie cmentarza, komunia św. modlitwa w intencjach Ojca św. i za zmarłych. Zachęcam do modlitwy za duszami w czyśćcu cierpiącymi. Jutro o 6.30, we wtorek i w środę o godz. 16.00 różaniec połączony z wypominkami listopadowymi. W piątek 20 minut przed Mszą św. będzie koronka do Bożego Miłosierdzia i wypominki. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 16.30. Jutro i w sobotę rano o godz. 7.00. W środę zapraszam na różaniec za zmarłych i na Mszę św. młodzież z klasy I, II i III Gimnazjum w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
  6. W środę, 9 listopada, będziemy obchodzić święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – papieża. To wspaniała okazja, aby w modlitwie powierzać osobę i posługę Ojca Świętego. Pamiętamy częste apele papieża Franciszka o modlitwę za niego.
  7. Od czwartku nowenna przed Jubileuszowym Aktem przyjęcia Jezusa jako Króla i Pana.
  8. W piątek przeżywać będziemy 98 rocznicę odzyskania niepodległości. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddali swoje życie w obronie Ojczyzny, polecając również Bogu wszelkie dobro i pomyślność dla naszej Ojczyzny. Pamiętajmy aby wywiesić flagi państwowe. Mając na uwadze świąteczny charakter tego dnia Ksiądz Biskup Andrzej Jeż udzielił dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w tym dniu.
  9. W najbliższy czwartek 10 XI zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji naszej ojczyzny. O godz. 16.00 będzie Msza św. a po niej również w kościele montaż słowno – muzyczny” Modlitwa za ojczyznę”, który przedstawią dzieci z naszej Szkoły Podstawowej. Społeczność szkolna zaprasza wszystkich którym droga jest nasza ojczyzna. Ja również zapraszam wszystkich parafian.
  10. Dziękuję za wszystkie ofiary składane przy okazji wypominek.
  11. Robiąc porządki na cmentarzu pamiętajmy aby szkło wrzucać do kontenera a pozostałe śmieci, kwiaty na teren poza obrębem cmentarza. Chryzantemy kładziemy poza ogrodzenie, nie rzucamy, pan grabarz będzie je porządkował.
  12. Bóg zapłać pewnej rodzinie z Wisowatek za ofiarę 100 zł. na renowację figury św. Stanisława. Zapraszam szczególnie osoby które noszą imię św. Stanisława do wsparcia tej renowacji.
  13. We wtorek o 15.30 zbiórka aspirantów, chłopców którzy chcą być ministrantami. W sobotę o godz. 9.30 spotkanie dzieci i młodzieży z Grupy Misyjnej.
  14. Bóg zapłać za ofiary rodzinom z Wisowatek na kwiaty na listopad i na dekoracje listopadową. Bóg zapłać Róży św. Magdaleny za ofiarę na Papieskie Dzieła Misyjne.
  15. Papieska organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, podobnie jak to miało miejsce rok temu. W imieniu tejże organizacji firma Green Office Ecologic odbiera zgromadzony sprzęt i odpowiednio go utylizuje. Można się bezpłatnie pozbyć następujących elektro-śmieci: komputery, monitory, klawiatury, drukarki, klimatyzatory, telewizory, radia, magnetofony, magnetowidy, dekodery, telefony stacjonarne i komórkowe, pralki, żelazka, lodówki, odkurzacze, grzejniki, kuchenki, mikrofalówki, kable, baterie, akumulatory itp. Porządkując swoje domowe gospodarstwo wspieramy potrzeby misyjne Kościoła, ofiary wojen i kataklizmów. We wtorek 8 XI 2015 r. o godz. 13.00 odbędzie się odbiór takich rzeczy na parkingu przy kościele. Ulotki są na stoliku.