1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8.00(zmiana tajemnic różańcowych), suma o 11.00. O 10.45 wypominki roczne. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary które przeznaczę na ubezpieczenie Kościoła, Kaplicy i plebani na kolejny rok, również ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.
  2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca grudnia. Spowiedź codziennie przed mszą św. W I piątek Msza św. o NSPJ o 7.00 rano. Przed Mszą wieczorną od 15.30 wystawienie Najświętszego. Sakramentu i prywatna adoracja. Na obydwu Mszach św. składka na misje. Do chorych udam się przed świętami. Spowiedź przed świętami będzie u nas 19 XII. Na progu Adwentu serdecznie zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty wcześniej, aby w łasce Bożej przeżyć czas Adwentu.
  3. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania niech będzie dla nas Matka Boża. W naszym kościele Msza św. ku czci Matki Bożej Niepokalanie Poczętej – zwana „Roratami” w dni powszednie o godz. 16.30. Pół godziny przed roratami Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Gorąco zachęcam do udziału w Godzinkach i Roratach zarówno starszych jak i dzieci, nie tylko szkolne ale i młodsze, również młodzież, zwłaszcza gimnazjalną z klasy I, II i III w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania. Zapraszam już dziś do udziału w Roratach przynamniej po jednej osobie z każdej rodziny. Roraty będziemy przeżywać według programu z MGN. W tym roku będziemy je przeżywać pod hasłem „W domu Królowej Maryi”, poznając historię klasztoru i cudownego obrazu na Jasnej Górze w Częstochowie.
  4. W liturgii obchodzimy: jutro 7 rocznica konsekracji biskupiej Pasterza naszej diecezji bp Andrzeja Jeża, w środę św. Andrzeja apostoła, w sobotę św. Franciszka Ksawerego.
  5. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, zwłaszcza dzieci z biednych rodzin przez zakup świec Caritas, które są już do nabycia w zakrystii.
  6. Trwa również rozprowadzanie wigilijnych opłatków. Ofiary składane przy tej okazji to wynagrodzenie dla Pana Organisty.
  7. Bóg zapłać panu kościelnemu i paniom z Caritas za pomoc w przygotowaniu dekoracji adwentowej. W zakrystii można nabyć kartki świąteczne.
  8. W II Niedzielę Adwentu, tj. 11 XII Zespół Pomocy Kościelnej dla Katolików na Wschodzie organizuje w Kościele w Polsce „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie”. Jest to fundusz pomocy misjonarzom pracującym na Ukrainie, Białorusi i w Kazachstanie. Za tydzień po każdej Mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na ten cel.
  9. Spotkanie dzieci z Grupy Misyjnej w sobotę o godz. 9.30. Młodzież i dzieci spoza Grupy Misyjnej, którzy chcą wziąć udział w akcji kolędników misyjnych mogą codziennie zgłaszać się w zakrystii.
  10. Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego i Urząd Gminy Szczurowa - organizuje 30 XI 2016 r. o godzinie 17.00 w dworze w Szczurowej spotkanie dotyczące możliwości uzyskania przez osoby w wieku powyżej 30 lat bezzwrotnej dotacji w wysokości 24,5 tysiąca złotych na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
  11. Wójt Gminy informuje, że jutro o godz. 17.00 w Centrum Kultury w Szczurowej odbędzie się zebranie informacyjne na temat możliwości pozyskania dofinansowania na wymianę starych kotłów i urządzeń grzewczych.
  12. Rada Gminy Szczurowa zawiadamia o przystąpieniu do zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Szczurowa dotyczącej min. miejscowości Niedzieliska. Zainteresowani mogą składać wnioski dotyczące zmiany planu zagospodarowania przestrzennego w siedzibie Urzędu Gminy. Wszelkie informacje dotyczące tych spraw można uzyskać w Urzędzie Gminy Szczurowa.