1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8.00, suma o 11.00. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby usunąć z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Nie pozwólmy na to i swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego wcielenia.
  2. We wtorek, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (1981 r.). Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem.
  3. W środę po Mszy św. spotkanie wszystkich którzy biorą udział w akcji kolędników misyjnych. Jutro po roratach spotkanie odpowiedzialnych za poszczególne grupy. Rodziców proszę aby pomogli dzieciom przygotować stroje i teksty kolędy.
  4. W czwartek od godz. 8.30 udam się z posługą sakramentalną do chorych przed świętami Bożego Narodzenia. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii. Równocześnie informuję, że pan Janusz, nadzwyczajny szafarz Eucharystii może chorym zanieść komunie św. w święta Bożego Narodzenia. W tej sprawie trzeba się umówić z nim osobiście.
  5. Msza św. ku czci Matki Bożej Niepokalanie Poczętej – zwana „Roratami” o godz. 16.30, w sobotę o godz. 7.00 rano. Pół godziny przed Mszą św. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do udziału w Godzinkach i Roratach zarówno starszych jak i dzieci. również młodzież zwłaszcza gimnazjalną.
  6. W przyszłą niedzielę  Msze św., o 8.00 i 11.00. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach.
  7. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, zwłaszcza dzieci z biednych rodzin przez zakup świec Caritas, które są już do nabycia w zakrystii. Niech w każdej rodzinie zapłonie na wigilijnym stole świeca, będąca znakiem miłosierdzia wobec potrzebujących.
  8. Trwa również rozprowadzanie wigilijnych opłatków. Ofiary składane przy tej okazji to wynagrodzenie dla Pana Organisty. Można zabrać sobie więcej opłatków jeżeli ktoś potrzebuje.
  9. W piątek rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus, którą odprawiać będziemy po Roratach. W tym tygodniu w naszym dekanacie spowiedź: w czwartek w Drwini, w piątek w Uściu Solnym, w sobotę w Cerekwii. W zakrystii można nabyć kartki świąteczne. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie 19 XII.
  10. Urząd Gminy Szczurowa informuje, że 16 XII w naszej miejscowości będą odbierane odpady wielkogabarytowe. Szczegóły na stronie internetowej Gminy.