1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. o godz. 8.00 i 11.00. Składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie, te uczelnie katolickie utrzymują się w znacznym stopniu dzięki ofiarom katolików polskich. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2.   Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 rozesłanie kolędników misyjnych, którzy jak co roku temu pójdą do naszych domów z kolędą i będą również zbierać ofiary dla dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Czadu, Konga, Rwandy, Kazachstanu, oraz Tajlandii. Tę misyjną kolędę, o czym informuje plakat w gablocie, przeprowadzą dzieci z naszej grupy misyjnej oraz młodzież, dołączając do ponad 400 parafii w naszej diecezji, gdzie ta kolęda odbywa się już od lat. Serdecznie proszę o życzliwe przyjęcie tych małych apostołów, również zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa obok swoich domostw.
 3. W sobotę ostatni dzień obecnego, 2016 roku, a zarazem wspomnienie św. Sylwestra, papieża i zakończenie starego roku. Tradycyjne dziękczynne nabożeństwo odbędzie się o godz. 15.30. Zachęcam do licznego uczestnictwa w tym nabożeństwie, które rozpoczniemy Nieszporami Eucharystycznymi, połączonymi z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i wygłoszeniem okolicznościowego kazania, oraz odśpiewaniem przebłagalnych suplikacji i dziękczynnego „Te Deum”. Na zakończenie nabożeństwa o 16.00 będzie Msza Święta. Udział w tym nabożeństwie niech będzie potrzebą, a nawet nakazem naszego serca przepełnionego wdzięcznością za przeżyty kolejny rok oraz szczerą skruchą za popełnione w tym roku winy.
 4. Oktawę Bożego Narodzenia ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. Jutro wspominamy świętego Jana Apostoła. Po Mszy św. będzie poświęcenie wina. W środę wspominamy świętych Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także Dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. W piątek święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 5. Msze św. jutro, w  czwartek i piątek rano o godz. 7.00. W środę o godz. 16.30 i nowenna do MBNP.
 6. 1 I uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok. Msze św. o  8.00(zmiana tajemnic różańca św.), 11.00 i 15.00. O 9.30 na Wisowatkach.  Składka z tego dnia jest darem całej diecezji na różne dzieła które wspiera Biskup Ordynariusz.
 7. Zachęcam wszystkich, nie tylko dzieci do gromadzenia się przy betlejemskim żłóbku, przy naszej parafialnej szopce, aby tu się pomodlić, zachęcam również do wspólnego śpiewania kolęd w te świąteczne dni. Niech rozbrzmiewają one w naszych domach, podczas świątecznych spotkań z najbliższymi – nie wstydźmy się tej pobożności, jest ona przecież wyrazem naszej wiary. To piękny polski zwyczaj, często niestety zanikający już w naszych rodzinach. 
 8. Dziękuję paniom z Caritas za przygotowanie 23 paczek i zaniesienie ich ludziom starszym i chorym w naszej parafii. Dziękuję dzieciom za gorliwe przychodzenie na roraty. Dochód ze świec Caritas został przeznaczony na nagrody dla dzieci.
 9. Od czwartku rozpocznę w naszej parafii duszpasterskie odwiedziny rodzin zwane też kolędą. Chcę odwiedzać Wasze rodziny, aby wspólnie z Wami się modlić i błogosławić Waszym rodzinom. Chciejmy na czas odwiedzin kapłana w miarę możliwości zgromadzić się całą rodziną, przygotować krzyż, świece, wodę święconą, dzieci i młodzież zeszyty do religii.
 10. Kolęda w tym tygodniu: Czwartek – Błonie od pani Gałek. Piątek – Góry. Kolędę rozpocznę o godz. 8.30. Kolęda niech będzie okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. W czasie kolędy zostawię w każdym domu obrazek z informacją o V Synodzie diecezji tarnowskiej. Razem z kapłanem po kolędzie chodzą ministranci i lektorzy, Wyrażamy im wdzięczność za służbę w naszym Kościele.
 11. Składam serdeczne podziękowanie pewnej osobie z Niedzielisk za choinkę przy ołtarzu, Wspólnocie Leśnej za 5 choinek do kościoła oraz za przystrojoną choinkę przed kościołem. Dziękuje panom którzy te choinki przywieźli. Bardzo dziękuję rodzicom kandydatów do bierzmowania za piękne stroiki w kościele. Dziękuję panu kościelnemu oraz wszystkim którzy pomagali przy sprzątaniu kościoła i wykonaniu szopki, szczególnie rodzicom i młodzieży. Dziękuję wszystkim, którzy zakupili w parafii opłatki i świece Caritas wspierając tym samym parafialne cele. Dziękuję tym wszystkim, którzy z okazji świąt na różne sposoby wyrazili mi swoją życzliwość. Dla całej parafii życzenia przesłał – rektor WSD w Tarnowie oraz Klub Niedzieliska z Chicago. 
 12. W wigilię odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Władysław Kijak z Wisowatek. Polećmy jego dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu