1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Nabożeństwo majowe o godz. 15.00.
 2. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00 w połączeniu ze Mszą św. Serdecznie wszystkich zapraszam, szczególnie dzieci i młodzież, ministrantów i lektorów. Przypominam o uczestnictwie w majówkach młodzieży gimnazjalnej z klasy I i II. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo!
 3. Od jutrzejszego poniedziałku, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Są to tzw. „Dni Krzyżowe’. O godz. 18.00 Msza św. potem procesja i Nabożeństwo Majowe. Jutro procesja pod Krzyż u pana Tadeusza Cierniaka, we wtorek pod Krzyż misyjny a w środę pod figurę św. Stanisława. Jutro na Wisowatkach o godz. 16.30 Msza św. i procesja pod kapliczkę u państwa Cisaków. Przyjdźmy więc w tych dniach liczniej niż zwykle na wspólną modlitwę.
 4. We wtorek wspomnienie Maryi jako Wspomożycielki wiernych. W środę modlimy się za Kościół w Chinach. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. My nie musimy dźwigać takich doświadczeń, zatem ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze.
 5. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam, szczególnie dzieci i młodzież na wspólną Eucharystię i nabożeństwo majowe, podczas którego przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 6. W roku setnej rocznicy objawień fatimskich, jako wspólnota diecezji tarnowskiej radujemy się historycznym wydarzeniem, jakim jest koronacja figury Matki Bożej Fatimskiej w sanktuarium w Tarnowie. Uroczysta Msza święta połączona z obrzędem koronacji, której przewodniczył będzie Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz, zostanie odprawiona na placu koronacyjnym przy Al. Matki Bożej Fatimskiej w niedzielę 4 VI o godz. 11.00. 
 7. Wczoraj w parafii Szczurowa młodzież z naszej parafii przyjęła Sakrament Bierzmowania. Polecajmy ich w tym tygodniu w naszej modlitwie, aby umocnieni darami Ducha Świętego przez całe życie trwali w wierności Jezusowi Chrystusowi.
 8. Jeszcze do środy można przynosić makulaturę na misyjne studnie. W piątek  o 9.00 chcemy ja odwieźć do Brzeska. Potrzebnych będzie kilku mężczyzn czy młodzieńców do pomocy. Można sie zgłosić w zakrystii.
 9. Szkoła Podstawowa w Niedzieliskach informuje, że zajęcia otwarte w oddziale Przedszkolnym odbędą sie  22 V w godz. od 9.00 do 13.00.
 10. W sobotę 27 V na Mszy św. o godz. 9.00 w Katedrze Tarnowskiej otrzyma święcenia kapłańskie nasz rodak diakon Fabian Hołyst. 
 11. W sobotę o godz. 17.00 powitamy Ks. Prymicjanta na granicy naszej parafii, na początku Niedzielisk. Orszak prymicyjny zgromadzi się o godz. 16.40 na parkingu obok orlika w Szczurowej, a więc straż pożarna, rowery, motory, banderia konna, bryczka, która zabierze ks. prymicjanta i rodziców i cały orszak wyruszy w stronę Niedzielisk. Przy bramie będzie powitanie ks. prymicjanta a potem cała banderia ruszy w stronę kościoła, krótkie powitanie przed kościołem i nabożeństwo majowe które odprawi ks. Prymicjant. Zgromadźmy się jak najliczniej i na granicy parafii jak przy kościele, zachęcam dzieci i młodzież aby przyjść w strojach krakowskich. Ministranci i lektorzy, którzy nie będą brać udziału w przejeździe banderii zgromadzą się w komżach i albach przed kościołem.
 12. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały poczęstunek w Szkole dla dzieci, młodzieży, strażaków, ministrantów i lektorów, całej banderii, dla tych którzy witają ks. Prymicjanta. Wszyscy którzy aktywnie włączyli się w przygotowania do prymicji niech czują się zaproszeni. W zakrystii można sobie wziąć szarfy dla dzieci i młodzieży, dla tych co będą jechać na rowerach, motorkach. Jest pewna ilość chorągiewek do przystrojenia trasy przejazdu.
 13. W niedzielę 28 V, wypada wtedy również liturgiczne wspomnienie św. Feliksa, odpust w naszej parafii, ks. prymicjant po błogosławieństwie rodziców w domu rodzinnym przyjedzie na plac przed boiskiem i w wieńcu prymicyjnym(w asyście strażaków i pań z Koła Gospodyń) wyruszy na plebanie skąd wyruszy procesja do kościoła, gdzie ks. Fabian będzie sprawował pierwszą Mszę św. w naszej parafii. Około 10.40 gromadzimy się przed plebanią, dzieci z rocznicy I komunii, ministranci i lektorzy, strażacy. Na zakończenie mszy św. będzie procesja. Rodzice niech zadbają o przyprowadzenie dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia. Proszę aby dziewczęta przygotowały feretrony do niesienia. Po procesji będzie prymicyjne błogosławieństwo i rozdanie obrazków prymicyjnych. Zachęcam aby przystąpić wcześniej do spowiedzi.
 14. O czuwanie nad porządkiem w czasie tych dwudniowych uroczystości proszę panów z rady parafialnej oraz strażaków. Gdy ktoś mieszka bliżej a może przyjść pieszo prosiłbym aby nie przyjeżdżać samochodem aby więcej było miejsca na parkingu dla gości.
 15. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich proszą o pomoc w wiciu palm na przystrojenie wsi, we wtorek od godz. 16.00 u pani Krystyny Król nr 96. Panie proszą o pomoc mężczyzn w przywiezieniu sosny, bukszpanu, tuji. Jutro czy we wtorek można przynosić  tuje czy bukszpany na wieńce. Włączmy się w przystrojenie trasy przejazdu, również proszę o pomoc w przystrojeniu placu wokół kościoła i plebanii, w środę i czwartek gdyby ktoś przyszedł do pomocy. Przeżyjmy te prymicje wspólnie jako jedna rodzina parafialna!
 16. Dziękuję parafianom z Gór, z Wisowatek, z Błonia, Podszumina, z Niedzielisk strona lewa od Szczurowej za ofiary na potrzeby związane z przygotowaniami do prymicji. Bóg zapłać. Dziewczęta mogą się jeszcze zgłaszać do niesienia wieńca