1. Dzisiaj w Kościele radujemy się uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się wspólnie o światło i moc Ducha Świętego dla nas wszystkich. Kończy się okres wielkanocny w liturgii Kościoła i czas Komunii św. wielkanocnej. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt - święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w dniu dzisiejszym o godz. 7.00 (zmiana tajemnic różańca św.) i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach.
 2. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Świętej - Msze św. o godz. 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Po każdej Mszy św. można będzie złożyć ofiarę do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie oraz WSD w Tarnowie.
 3. Z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.
 4. W tym tygodniu, w czwartek, 8 VI będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
 5. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała i związana z nią Procesja Eucharystyczna. W Boże Ciało po Mszy św. o 9.00 z procesją Eucharystyczną udamy się do czterech ołtarzy w stronę wsi. Proszę o pomoc budującym ołtarze, a także o uporządkowanie i ozdobienie domów i posesji, wzdłuż których będzie szła procesja. Rodzice niech zadbają o przyprowadzenie dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia. Zapraszam również dzieci z rocznicy I Komunii św. Serdecznie proszę, aby byli chętni do zabrania baldachimu, feretronów, sztandarów i chorągwi, zapraszam również strażaków, panie z Koła Gospodyń Wiejskich i dziewczęta do niesienia feretronów. Proszę aby na godz. 9.00 przyszli wszyscy ministranci i lektorzy. Spotkanie odpowiedzialnych za poszczególne ołtarze w środę po Mszy św.
 6. Dziękuję wszystkim za przyniesioną makulaturę na studnie głębinowe w Afryce. Dziękuję osobom które makulaturę zawiozły w piątek 26 V do Brzeska. Było około 3 ton. Wydział Misyjny z Tarnowa dziękuje wszystkim za wrażliwość serca na potrzeby naszych sióstr i braci z krajów misyjnych. Bóg zapłać pewnej osobie za ofiarę 50 zł na misje zamiast makulatury. Dziękuję paniom z parafialnego Oddziału Caritas za ofiarę 50 zł na misje.
 7. Kuria Diecezjalna w Tarnowie informuje, że została uruchomiona strona internetowa V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Możemy tam znaleźć wszelkie informacje o synodzie, ale także zadawać pytania bądź przedstawiać swoje sugestie. Adres strony: www.synodtarnow.pl
 8. Dziś koronacja figury Matki Bożej Fatimskiej w sanktuarium w Tarnowie. Uroczysta Msza święta połączona z obrzędem koronacji, której przewodniczy Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz jest transmitowana w naszym diecezjalnym radiu i w TV Trwam.
 9. W sobotę o godz. 9.00 spotkanie Grupy Misyjnej.
 10. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00, we wtorek, czwartek i  sobotę o godz. 7.00. Miesiąc czerwiec poświęcony jest Sercu Pana Jezusa. Codziennie odmawiamy Litanie do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
 11. Dziś rozpoczyna się tygodniowy odpust w sanktuarium Matki Bożej w Okulicach. Ks. Kustosz zaprasza w poszczególne dni, Msze św. codziennie o godz. 7.00 i 18.00. Piesza pielgrzymka ze Szczurowej do Okulic wyruszy w piątek o godz. 13.00. Można sie dołączyć.
 12. Organizujemy wycieczkę w góry i do Nowego Sącza 24 VI dla ministrantów i lektorów oraz Grupy Misyjnej. Chętni mogą sie zgłaszać w szkole i w zakrystii.
 13. W czwartek odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Stanisław Wąsik. Pogrzeb był wczoraj. Polećmy jego dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu….