1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 w kaplicy na Wisowatkach. Po każdej Mszy św. można dziś złożyć ofiarę do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie oraz WSD w Tarnowie. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. W najbliższy czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. przed południem o 7.00 i o 9.00. Po mszy św. o 9.00 z procesją Eucharystyczną udamy się do czterech ołtarzy tym razem na wieś. Rodzice niech zadbają o przyprowadzenie dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia. Serdecznie proszę, aby byli chętni do zabrania baldachimu, feretronów, sztandarów i chorągwi, zapraszam również strażaków, panie z Koła Gospodyń Wiejskich i dziewczęta do niesienia feretronów. Weźmy liczny udział w procesji i wyznajmy w ten sposób wiarę w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest w całej diecezji na hospicja i inne cele charytatywne.
  3. W najbliższą niedziele Msze w. o godz. 7.00 i 10.30 z procesją eucharystyczną. Na Wisowatkach Msza św. o godz. 9.00. Za tydzień odpust w parafii Grobla w naszym dekanacie.
  4. W niedzielę 18 VI będziemy przeżywać Diecezjalne Święto Rodziny. Ks. Biskup Andrzej Jeż zaprasza przedstawicieli rodzin z całej diecezji na starosądeckie Błonia. Centralnym punktem będzie Msza św. o godz. 11.00 sprawowana przy Ołtarzu Papieskim w intencji rodzin. Po jej zakończeniu odbędzie się festyn dla rodzin.
  5. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: jutro bł. Romana Sitki, kapłana, we wtorek św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła, w środę bł. Michała Kozala, bpa i męczennika, w sobotę św. Alberta Chmielowskiego. W środę nowenna do MBNP. Codziennie odmawiamy Litanie do Serca Pana Jezusa.
  6. W czwartek przypada piąta rocznica objęcia diecezji przez bpa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Pasterzu.
  7. Kuria Diecezjalna w Tarnowie informuje, że została uruchomiona strona internetowa V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Możemy tam znaleźć wszelkie informacje o synodzie, ale także zadawać pytania bądź przedstawiać swoje sugestie. Adres strony: www.synodtarnow.pl
  8. Organizujemy wycieczkę w góry i do Nowego Sącza 24 VI dla ministrantów i lektorów oraz Grupy Misyjnej. Chętni mogą sie zgłaszać w szkole i w zakrystii do środy.
  9. Dziś są do odebrania w zakrystii, tak jak w ubiegłym roku listy na fundusz cmentarny a więc kwota potrzebna na wypłacenie pana grabarza oraz na wywóz śmieci i inne wydatki związane z funkcjonowaniem cmentarza parafialnego.  W drugiej rubryce jest również kwota wypłacenie schodów granitowych do kościoła. Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Bóg zapłać ks. Fabianowi Hołystowi, tegorocznermu prymicjantowi za ofiarę 2,5 tyś. zł. na sfinansowanie kosztów wykonania schodów. Gdyby ktoś chciał indywidualnie wesprzeć te inwestycję, będę wdzięczny za każda ofiarę.