1. Przeżywamy piękny czas wakacji, wyjazdów, podróży i urlopów. Bardzo serdecznie i gorąco witam wszystkich, którzy przybyli na wypoczynek do naszej Parafii, do swoich rodzin, w związku z uroczystościami jubileuszowymi 90 - lecia Klubu Niedzieliska w Chicago, życzę wszystkim dobrego wypoczynku.
  Dla wielu to czas wakacji, ale nie dla wszystkich – dla rolników to czas wytężonej pracy – módlmy się za nich, by Pan Bóg błogosławił im w pracy.
 2. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00 i 10.30. Wypominki roczne o 10.15. Na Wisowatkach Msza św. o godz. 9.00. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 3. Za tydzień rozpoczyna się XVIII Tydzień św. Krzysztofa – nieodłącznie związany z gromadzeniem funduszy na środki transportu dla polskich misjonarzy pracujących na peryferiach świata. Organizatorami tego dzieła są pracownicy MIVA Polska, którzy mają nadzieję, że uda się w tym roku spełnić 30 czekających w kolejce próśb misjonarzy pracujących m.in. w Nigerii, na Madagaskarze, w Gabonie, Mali, Ekwadorze, Peru, Kazachstanie. Dlatego apelują, aby podróżujący przekazywali na środki transportu dla misjonarzy jeden grosz za każdy kilometr bezpiecznie przebytej drogi. – Dzięki temu każda nasza podróż będzie w pewnym sensie podróżą misyjną – podkreśla ks. Kraśnicki – dyrektor MIVA Polska.
 4. Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących dziś po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów, również na Wisowatkach. Po Mszy św. będzie można do puszki złożyć ofiarę na ten cel. Kierowcy otrzymają okolicznościowe pamiątki.
 5. Msze św. w tygodniu o godz. 18.00, we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7.00. W środę nowenna do MBNP. W piątek przed Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W lipcu odmawiamy codziennie Litanię do Krwi Najdroższej Chrystusa. Zachęcam do udziału we mszach św. również w dzień powszedni. Te zachętę kieruję szczególnie do dzieci i młodzieży, którzy w wakacje mają więcej wolnego czasu. Niech okres wakacji będzie umocnieniem naszej więzi z Panem Bogiem, a nie jej osłabieniem.
 6. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: we wtorek św. Szymona z Lipnicy, w czwartek bł. Czesława, w tym dniu przypada 37 rocznica śmierci ks. Stanisława Augustyna, byłego proboszcza w naszej parafii, w sobotę św. Marii Magdaleny.
 7. W najbliższą niedziele Msze w. o godz. 7.00. Na Wisowatkach Msza św. o godz. 9.00. Suma za tydzień o godz. 11.00 w związku z uroczystościami 90 - lecia Klubu Niedzieliska w Chicago.
 8. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom, które zakupiły kwiaty do kościoła na ten tydzień, na następną niedziele proszę kolejne 10 rodzin z Niedzielisk.
 9. Na stoliku pod chórem można nabyć najnowsze miesięczniki misyjne, „Świat misyjny” dla dzieci i „Misje dzisiaj”.
 10. „Kim On właściwie jest. Idźcie i głoście” to hasło XXXV Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, która wyruszy 17 VIII do Częstochowy. Chętnych do udziału w pielgrzymce zapisujemy w parafii do końca lipca, potem zapisać się będzie można u Ks. przewodnika. Koszty pielgrzymki wynoszą 90 zł, każda następna osoba z domu płaci 60 zł. Więcej informacji o pielgrzymce na stronie internetowej pielgrzymki www. pielgrzymkatarnowska.pl