1. Przeżywamy piękny czas wakacji, wyjazdów, podróży i urlopów. Bardzo serdecznie i gorąco witam wszystkich, którzy przybyli na wypoczynek do naszej Parafii, do swoich rodzin, w związku z uroczystościami jubileuszowymi 90 lecia Klubu Niedzieliska w Chicago, życzę wszystkim dobrego wypoczynku.
 2. Dziś Msze w. o godz. 7.00. Na Wisowatkach Msza św. o godz. 9.00. Suma o godz. 11.00 w związku z uroczystościami 90 - lecia Klubu Niedzieliska w Chicago.
 3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: jutro św. Kingi, patronki naszej diecezji  we wtorek św. Jakuba apostoła, w środę św. Joachima i Anny, rodziców NMP, w sobotę św. Marty.
 4. Msze św. w tygodniu o godz. 18.00, we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7.00. W środę nowenna do MBNP. W piątek przed Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W lipcu odmawiamy codziennie Litanię do Krwi Najdroższej Chrystusa. Zachęcam do udziału we mszach św. również w dzień powszedni. Te zachętę kieruję szczególnie do dzieci i młodzieży, którzy w wakacje mają więcej wolnego czasu. Niech okres wakacji będzie umocnieniem naszej więzi z Panem Bogiem, a nie jej osłabieniem.
 5. W przyszłą niedzielę Msze św. o 7.00(zmiana tajemnic różańca św.) i 10.30. O godz. 9.00 na Wisowatkach.
 6. W kaplicy Miłosierdzia Bożego można zabrać miesięcznik „Apostolstwo Chorych” na VIII. Można jeszcze zapisać się na ten miesięcznik. Ofiara 2 zł.
 7. „Kim On właściwie jest. Idźcie i głoście” to hasło XXXV Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, która wyruszy 17 VIII do Częstochowy. Chętnych do udziału w pielgrzymce zapisujemy w parafii do końca lipca, potem zapisać się będzie można u Ks. przewodnika. Koszty pielgrzymki wynoszą 90 zł, każda następna osoba z domu płaci 60 zł. Więcej informacji o pielgrzymce na stronie internetowej pielgrzymki www. pielgrzymkatarnowska.pl
 8. W zakrystii można zapisywać się na tzw. Pielgrzymkę duchową aby łączyć się duchowo z pielgrzymami i modlić się w ich intencji.
 9. Serdeczne   podziękowanie   składam   rodzinom, które zakupiły kwiaty do  kościoła na ten tydzień,  kolejne  rodziny z Niedzielisk proszę o kwiaty na najbliższą niedzielę.
 10. Ministrantów i lektorów proszę także o solidne pełnienie służby liturgicznej, podobnie jak to miało miejsce w ciągu roku szkolnego. Rodziców proszę aby o tym przypominali ministrantom i lektorom, że ich miejsce jest w kościele przy ołtarzu.
 11. Bóg zapłać paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Niedzieliskach za nowy pulpit pod mszał na ołtarzu, nowy Mszał do odprawiania Mszy św., komplet 6 lekcjonarzy czytań mszalnych, 3 nowe alby lektorskie i komplet ampułek do mszy św..
 12. Dziękuję pewnej rodzinie z Chicago za ofiarę na sfinansowanie kosztów wykonania schodów i na farbę na malowanie przęseł w ogrodzeniu kościoła. Bóg zapłać. Gdyby ktoś chciał indywidualnie wesprzeć te inwestycję, będę wdzięczny za każdą ofiarę.
 13. Dziękuję państwu Bernadecie i Krzysztofowi Sowidzkim z Niedzielisk za ofiarowanie  do kościoła myjki czyszczącej do posadzki . Bóg
 14. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiam wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Swoją życzliwość kieruję również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny.