1. Msze św. dniu dzisiejszym o 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie i Tarnowie. Dziś w naszym dekanacie odpust w parafii Cerekiew ku czci św. Wawrzyńca.
  2. We wtorek będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej – Matki Bożej Zielnej. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. jak w każdą niedzielę a więc o godz. 7.00 i 10.30. W kaplicy na Wisowatkach o godz. 9.00. Po każdej Mszy św. poświęcenie wianków z ziół, kwiatów i zbóż i poświęcenie wieńca żniwnego na sumie. Niech przyniesione przez nas kłosy zbóż będą wyrazem wdzięczności Bogu i Matce Najświętszej za szczęśliwe żniwa oraz za to, że nie brakuje nam chleba. Te pobłogosławione wiązanki umieśćmy na ścianach naszych domów, koło krzyża i niech będą one znakiem naszego dziękczynienia za tegoroczne plony i chleb który daje nam Pan.
  3. Msze św. w ciągu tygodnia: w czwartek i sobotę o godz. 7.00 Jutro, w środę i piątek  o godz. 18.00. W środę Nowenna do MBNP. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. W piatek 17 VIII z Placu Katedralnego w Tarnowie wyruszy 35 Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Pamiętajmy w tych dniach w swoich modlitwach o wszystkich pątnikach idących do Tronu Naszej Matki, a zwłaszcza o pielgrzymach z naszej parafii. Przez okres pielgrzymki w czasie każdej mszy świętej będziemy prosić o potrzebne łaski dla tych którzy w czasie pielgrzymki będą przeżywali swoje „rekolekcje w drodze”. Sami też prosimy o modlitwę na pielgrzymim szlaku w intencji parafii. Codziennie na antenie diecezjalnego radia RDN Małopolska będą transmisje nabożeństw, pozdrowienia od pielgrzymów, studio dla duchowych pielgrzymów i podsumowanie dnia w wieczornym studiu pielgrzymkowym. W zakrystii można jeszcze zapisywać się na tzw. Pielgrzymkę duchową aby łączyć się duchowo z pielgrzymami i modlić się w ich intencji.
  5. Jutro w liturgii wspominamy kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego (1894-1941). Jest on bliski naszym czasom, dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w oświęcimskim obozie koncentracyjnym. Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem. W czwartek św. Jacka, kapłana.
  6. Wraz z wtorkowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają – doświadczamy tego naocznie. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.
  7. W przyszłą niedzielę Msze św. o 7.00 i 10.30. Wypominki roczne o 10.15. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach.
  8. Spotkanie przedpielgrzymkowe Grupy 7 - św. Józefa - dziś o godz. 17.00 w Okulicach.
  9. W zakrystii można jeszcze zabrać gazetki wydane z okazji 90 - lecia Klubu Niedzieliska w Chicago. Są one bezpłatne.
  10. Bóg zapłać rodzinom z Niedzielisk za ofiarę 300 zł. na potrzeby kościoła, zamiast kwiatów(zakupię obrus na ołtarz), kwiaty na ten tydzień będą ze ślubu. Bóg zapłać nowożeńcom za ubranie kościoła kwiatami.
  11. Dzisiaj w Zaborowie Dożynki Gminne, które rozpoczną się uroczystą Mszą św. dziękczynną o godz. 13.00.