1. Msze św. dniu dzisiejszym o 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach.
 2. W naszych modlitwach pamiętajmy o pielgrzymach idących na Jasną Górę(idzie około 8 tys. pielgrzymów) gdzie dotrą w najbliższy piątek. Z naszej parafii pielgrzymują 4 osoby. Codziennie na antenie diecezjalnego radia RDN Małopolska są transmisje nabożeństw, pozdrowienia od pielgrzymów, studio dla duchowych pielgrzymów i podsumowanie dnia w wieczornym studiu pielgrzymkowym.
 3. Msze św. w ciągu tygodnia: we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7.00 Jutro, w środę i piątek  o godz. 18.00. W środę Nowenna do MBNP. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego.
 4. Zachęcam do udziału we Mszach Świętych w tygodniu. Znajdźmy czas, by przyjść na Eucharystię i karmić się Bożym słowem i Ciałem Pańskim. W tym tygodniu towarzyszy nam szczególne wstawiennictwo Maryi, naszej Matki i Królowej. W liturgii przeżywać będziemy: we wtorek NMP Królowej, w czwartek św. Bartłomieja, w sobotę 26 sierpnia będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Pani Jasnogórskiej, której cudowny wizerunek czcimy od ponad sześciu wieków
 5. W przyszłą niedzielę Msze św. o 7.00(zmiana tajemnic różańca św.) i 10.30. Wypominki roczne o 10.15. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Do puszek zbiórka na pomoc dla poszkodowanych przez ostatnie wichury.
 6. W zakrystii można jeszcze zabrać gazetki wydane z okazji 90 - lecia Klubu Niedzieliska w Chicago. Są one bezpłatne.
 7. Bóg zapłać pewnej rodzinie z Chicago za ofiarę na pokrycie kosztów wykonania schodów.
 8. W kaplicy Miłosierdzia Bożego można zabrać miesięcznik „Apostolstwo Chorych” na miesiąc IX. Dowolna ofiara min. 2 zł. Na stoliku można również kupić czasopisma misyjne.
 9. W najbliższą niedziele odpust w parafii Szczurowa ku czci św. Bartłomieja. Bóg zapłać paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Niedzielisk za przygotowanie wieńca żniwnego na Uroczystość Wniebowzięcia NMP.
 10. Zachęcam wszystkich do szlachetnego gestu, jakim jest zobowiązanie się do abstynencji od alkoholu w miesiącu sierpniu z intencją: o trzeźwość naszego narodu.
 11. Na ekranach polskich kin można oglądać film hiszpańskich twórców pod tytułem „ Fatima. Ostatnia tajemnica”, stworzony specjalnie z okazji 100-lecia objawień fatimskich. Gorąco zachęcamy do wybrania się do kina tym bardziej, że wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju. Film będzie wyświetlany od soboty 26 sierpnia w kinie „Marzenie” w Tarnowie oraz jest już wyświetlany w Mościcach do najbliższego czwartku.
 12. Komunikat Biskupa Tarnowskiego dotyczący zbiórki pieniędzy na wsparcie dla ofiar tragicznej wichury w Polsce
  Drodzy Diecezjanie! Mimo, iż od tragicznej wichury, która nawiedziła północne obszary Polski minęło już ponad dwa tygodnie, nadal mamy przed oczami nieopisany ból wielu ludzi, którzy stracili swoich bliskich oraz ogrom cierpienia związany z utratą nieraz całego dobytku ich życia. Pamiętając o wszystkich poszkodowanych w naszych wspólnotowych i osobistych modlitwach, pragniemy także przyjść im z konkretną pomocą materialną. Ta pomoc jest nieodzownym warunkiem odzyskania nadziei przez ciężko doświadczonych tym kataklizmem ludzi.
  Proszę Was zatem, Drodzy Diecezjanie, abyście w najbliższą niedzielę, tj. 27 sierpnia, przyłączyli się do pomocy na rzecz poszkodowanych przez wichury składając do puszek Caritas ofiary na ten cel. Wszystkie złożone przez Was ofiary zostaną w całości przekazane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej tym diecezjom, które zostały najbardziej poszkodowane przez kataklizm.
  Wyrażając wdzięczność za ten gest solidarności z serca Wam błogosławię.   † Andrzej Jeż  BISKUP TARNOWSKI
 13. 5 IX.2017 w Szczurowej w Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu o godz. 14.30 odbędą się darmowe „Warsztaty zdrowia dla kobiet” dla pań w wieku 50-69 lat. Organizatorzy proszą o telefoniczne zgłaszanie chęci uczestnictwa. Szczegóły na afiszach.
 14. W środę odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Józef Ozorka z Niedzielisk. Pogrzeb był w piątek. Polećmy jego dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu….