1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00(zmiana tajemnic różańca św.) i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Dziś odpust w parafii Szczurowa ku czci św. Bartłomieja.
  2. Dziś do puszek zbiórka na pomoc dla poszkodowanych przez ostatnie wichury. Bóg zapłać za złożone ofiary. dziękuję paniom z Caritas za przeprowadzenie tej zbiórki.
  3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca IX. Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w I piątek o 7.00 i 18.00. Od 17.00 prywatna adoracja Najświętszego. Sakramentu. Składka na misje. Od godz. 8.30 wyjazd do chorych. Chorych proszę zgłosić do środy w zakrystii.
  4. Przypadający w tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca jest dobrą okazją, by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie czy dla innych. Dzieci i młodzież proszę aby przyszły do spowiedzi na I piątek miesiąca, będzie to również spowiedź przed rozpoczęciem roku szkolnego. Spowiedź codziennie przed Mszą św.
  5. W I sobotę miesiąca zapraszam na nabożeństwo pierwszo-sobotnie o które prosiła Maryja w Fatmie. Istotą tego nabożeństwa jest wynagrodzenie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  6. Do istoty tego nabożeństwa należy: spowiedź i komunia św., odmówienie pięć tajemnic różańca św. i rozważanie tajemnic różańcowych, ofiarując tę medytację w wymienionej intencji. O 6.35 będzie różaniec a po Mszy św. rozważanie i modlitwy. Zapraszam serdecznie.
  7. Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca to forma pomocy grzesznikom, zaproponowana przez Maryję i Jezusa. Przez to nabożeństwo możemy przepraszać Boga i wynagradzać za grzechy obrażające Niepokalane Serce Maryi, a gdy będziemy tę modlitwę praktykować, także w naszych sercach wzrośnie miłość ku Bogu i bliźnim.
  8. Msze św. w ciągu tygodnia: jutro, w środę i piątek o godz. 18.00. W pozostałe dni o godz. 7.00 rano.
  9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: jutro św. Augustyna, bpa i doktora Kościoła, we wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w piątek bł. Bronisławy, dziewicy, rocznica wybuchu II wojny światowej.
  10. W przyszłą niedzielę Msze św. o 7.00 i 10.30. Wypominki roczne o 10.15. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach.
  11. W zakrystii można jeszcze zabrać gazetki wydane z okazji 90 - lecia Klubu Niedzieliska w Chicago. Są one bezpłatne.
  12. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom z Niedzielisk, które zakupiły kwiaty do kościoła na ten tydzień, Na najbliższą niedzielę proszę o kwiaty do kościoła rodziny z Błonia.
  13. Bóg zapłać wszystkim którzy pomagali przy malowaniu kaplicy na Wisowatkach. W kaplicy zostały zakupione nowe głośniki i mikrofon, założono również nową drogę krzyżową. Bóg zapłać pewnej osobie z Wisowatek za sfinansowanie wyczyszczenia i pomalowania części ogrodzenia wokół kaplicy.
  14. W najbliższy piątek w Domu Kultury w Szczurowej odbędzie sie Kurs Księgowości. Szczegóły na afiszach.
  15. Parafia Rudy Rysie organizuje 2 IX pielgrzymko-wycieczkę do sanktuarium MB Fatimskiej w Sosnowcu. W planie jest również odwiedzenie ZOO w Chorzowie i Centrum JP II. Cena okazyjna bo 30 zł od osoby dorosłej i 20 zł od dzieci. W tej cenie jest koszt biletu wstępu do ZOO. Wyjazd o 8.00.