1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach.
  2. Jutro Msza św. o godz. 9.00 na rozpoczęcie roku szkolnego w czasie której modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Zapraszam nauczycieli, rodziców oraz dzieci, również przedszkolaków z rodzicami, gdyż nowy rok szkolny powinniśmy rozpocząć z Panem Bogiem.
  3. W dniach od 8 do 10 IX odpust ku czci Narodzenia NMP w Okulicach. Szczegółowy program na afiszach. W I czwartek miesiąca modlimy sie o powołania kapłańskie i zakonne. msza św. o godz. 7.00.
  4. W piątek Uroczystość Narodzenia NMP Matki Bożej Siewnej - Głównej Patronki naszej diecezji. Msze św. z kazaniem o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 16.30 w kaplicy na Wisowatkach. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje post. Uczcijmy urodziny naszej Matki modlitwą i uczestnictwem we Mszy Świętej, modląc się o urodzaje. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. W czasie każdej Mszy św. będzie poświęcenie ziarna do siewu. Proszę o podtrzymanie tego pięknego zwyczaju święcenia ziarna. W tym dniu we wszystkich kościołach w Polsce zostanie odmówiony Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Będzie to najważniejszy Akt 100-lecia obchodów objawień fatimskich. Tekst tego aktu będzie umieszczony w kaplicy św. Feliksa.
  5. W piątek na  godz. 18.00 zapraszam kandydatów do Bierzmowania (II i III  klasa Gimnazjum) i ich rodziców na pierwsze nabożeństwo w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Obecność rodziców i kandydatów do bierzmowania obowiązkowa.
  6. W sobotę o godz. 9.30 spotkanie dzieci i młodzieży z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Zapraszam wszystkie dzieci które przychodziły w ubiegłym roku na Grupę Misyjną ze Szkoły Podstawowej oraz z Gimnazjum i te które chciałyby w tym roku włączyć się do tej Grupy.
  7. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom, które przystroiły kwiatami kościół na ten tydzień. W sobotę o godz. 14.00 będzie Msza św. ślubna. Bóg zapłać państwu młodym za kwiaty do kościoła.
  8. Gimnazjum w Szczurowej informuje, ze rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się jutro Mszą św. o godz. 8.30. Autobus szkolny z Niedzielisk wyjedzie o godz. 7.43 od strony Strzelec Wielkich i o 7.25 od strony Rudy Rysia.
  9. W środę zbiórka kandydatów na ministrantów.