1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00  i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy VII Tydzień Wychowania, pod hasłem: „Maryja wychowawczynią pokoleń”. Te dni będą okazją do szczególnej modlitwy za młode pokolenie Polaków, ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Pamiętajmy, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o nie.
  3. Msze św. w ciągu tygodnia: we wtorek i sobotę o godz. 7.00. W pozostałe dni o godz. 18.00. W środę Nowenna do MBNP. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. W przyszłą niedzielę Msze św. o 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Do puszek będzie zbiórka na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie oraz Seminarium Duchowne w Tarnowie. Rektorzy tych uczelni katolickich proszą o zrozumienie i ofiarność na ten cel. Będzie to trzecia niedziela września, która w naszej Ojczyźnie jest Dniem Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszyć nam będzie modlitwa w intencji dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości. Odpust w parafii Grobla.
  5. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: we wtorek Najświętszego Imienia Maryi, w środę  św. Jana Chryzostoma, biskupa Konstantynopola z przełomu IV i V wieku, uzdolnionego kaznodziei, stąd jego przydomek „złotousty”, czyli Chryzostom, W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom, w piątek wspomnienie NMP Bolesnej, która nie opuściła swojego Syna nawet w godzinie śmierci, w sobotę św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana biskupa.
  6. Ks. Bp Ordynariusz zarządził wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich w całej diecezji w dniu 15 X 2017 roku. Miesiąc wcześniej a więc od 15 września można w formie pisemnej zgłaszać kandydatów składając kartkę na tacę. Proszę więc o zgłaszanie kandydatów.
  7. W czwartek o godz. 18.45 spotkanie Rady Duszpasterskiej na plebanii.
  8. Na najbliższą niedzielę proszę o kwiaty do kościoła kolejne rodziny z Błonia.
  9. W kinie PLANETA w Brzesku można obejrzeć wartościowy film: „FATIMA, Ostatnia Tajemnica”.
  10. Dziś po Mszy św. można zabrać listy na wpłatę na wypłacenie schodów granitowych do kościoła. Kwota 40 zł. Schody kosztowały 25 tyś. zł, zostało nam jeszcze do spłaty około 8 tyś. zł.
  11. Zarząd Spółki dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej ogłasza, że 13 IX będzie wydawane drewno opałowe. Zbiórka na parkingu cmentarza, strona wschodnia o godz. 15.00. Spółka informuje, ze w sprzedaży jest drewno budowlane z wyłomów i wiatrołomów, w cenie 150 zł za m3.
  12. Sołtys naszej wsi przyjmuje podatek rolny do czwartku.