1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00  i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Jest to niedziela Środków Społecznego Przekazu.  Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości. Odpowiedzmy na pytanie: jak korzystamy z prasy, radia, telewizji i Internetu? Czy korzystanie ze środków przekazu czyni mnie mądrzejszym, lepszym i bliższym Bogu? Czy staram się przynajmniej raz w miesiącu kupić jakąś religijną gazetę i pogłębić przez to znajomość prawd wiary u siebie i u swoich dzieci?
  2. Dziś do puszek można złożyć ofiarę na Uniwersytet papieski Jana Pawła II w Krakowie. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. Przy okazji „Niedzieli Środków Społecznego Przekazu” zachęcam do prenumeraty tygodnika „Gość Niedzielny”. Można również zapisać się jeszcze na miesięcznik „Apostolstwo Chorych”. Dla dzieci jest „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”. Na stoliku można również kupić czasopisma misyjne, które co dwa miesiące przychodzą na parafię. W zakrystii można nabyć kalendarze rolników i misyjne. Można również nabyć różance.
  3. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00, w czwartek i sobotę o godz. 7.00. W środę Nowenna do MBNP. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego. Dziś odpust w naszym dekanacie, w parafii Grobla.
  4. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: jutro św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży, w czwartek św. Mateusza apostoła i Ewangelisty, w sobotę św. Ojca Pio z Pietrelciny, kapłana.
  5. Ks. Bp Ordynariusz zarządził wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich w całej diecezji w dniu 15 X 2017 roku. Miesiąc wcześniej a więc od 15 września można w formie pisemnej zgłaszać kandydatów składając kartkę na tacę. Proszę więc o zgłaszanie kandydatów.
  6. Bóg zapłać rodzinom z Błonia za kwiaty do kościoła, na najbliższą niedzielę proszę o kwiaty do kościoła kolejne rodziny z Błonia.
  7. W kaplicy Miłosierdzia Bożego można zabrać miesięcznik „Apostolstwo Chorych” na miesiąc X. Dowolna ofiara min. 2 zł.
  8. W niedzielę 24 września odbędzie się XXXIII Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Uroczysta Eucharystia rozpocznie się o godz. 11.00, podczas której nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski.  Szczegóły na plakatach.
  9. W najbliższą niedzielę Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa. Zachęcam do modlitwy w intencji trzeźwości w naszych rodzinach.
  10. W najbliższą niedzielę 24 IX o godz. 14.00 zebranie wiejskie, tematem min. podział środków z funduszu sołeckiego.
  11. Nim wyjdziemy z kościoła pomyślmy, do kogo powinniśmy iść ze słowem przebaczenia i pokoju. Niech z naszych ust wypływają zawsze słowa błogosławieństwa, dlatego poprośmy Pana, by nam teraz błogosławił.
  12. Komunikat Biskupa Tarnowskiego: Drodzy Diecezjanie! Każda ostatnia niedziela września jest od wielu lat w naszej diecezji dniem szczególnej modlitwy o trzeźwość, a także za osoby uzależnione. Z tej okazji odbywa się każdego roku pielgrzymka do Szczepanowa, miejsca narodzin św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona naszych diecezjalnych dzieł trzeźwościowych. do uczestnictwa w której serdecznie zachęcam.      W tym roku modlitwa w naszej diecezji w tej niezwykle ważnej intencji ,wpisuje się w modlitwę całego Kościoła w Polsce z racji odbywającego się w Warszawie, w dniach 21 – 23 września, Narodowego Kongresu Trzeźwości. Jest on odpowiedzią na wyzwania, przed którymi stoi nasza Ojczyzna. Jesteśmy jednym z nielicznych narodów w Europie, w których spożycie alkoholu w ostatnich latach rośnie. Gorąco zachęcam zarówno do włączenia się w pielgrzymkę do sanktuarium św. Stanisława w Szczepanowie, jak również w żarliwą modlitwę o trzeźwość własną, naszych bliskich i całego polskiego narodu. Z pasterskim błogosławieństwem † Andrzej Jeż