1.  Msze św. dniu dzisiejszym o godz. o 7.00(zmiana tajemnic różańcowych) i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. O 15.00 nabożeństwo różańcowe. Przypominam, że udział w samym nabożeństwie różańcowym nie zastępuje Mszy św. Po Mszach św. można również nabyć „Chlebki miłosierdzia”, symboliczny znak otwartego serca. Ofiary przynajmniej 5 zł., w całej diecezji przeznaczone są na dożywianie dzieci w szkołach lub świetlicach, albo pomoc dla nich w formie paczek żywnościowych. Chlebki rozprowadzają panie z parafialnego Caritas.
  2. Po Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Meksyku. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  3. W najbliższą niedzielę w Grybowie odbędzie się IX Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00. Szczegóły na afiszu. Ks. biskup w specjalnym komunikacie zachęca nas do wzięcia udziału w tym marszu.
  4. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: jutro św. Aniołów Stróżów, w środę św. Franciszka z Asyżu, w czwartek św. Faustyny Kowalskiej, w sobotę wspomnienie NMP Różańcowej. Dziś odpust w parafii Szczurowa ku czci Matki Bożej Różańcowej o godz. 14.30. Dzisiaj rozpoczyna się tygodniowy odpust w Sanktuarium Matki Bożej w Bochni. Szczegółowy program odpustu na afiszu w gablocie.
  5. Dzieci z klasy trzeciej przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam wraz z rodzicami na Mszę św. i nabożeństwo różańcowe w środę o 16.30. Zostaną poświęcone i wręczone dzieciom różańce. Po Mszy św. spotkanie w kościele.
  6. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 16.30 Msza św. z czytanką a potem różaniec. Zachęcam do licznego udziału w tym nabożeństwie, zwłaszcza dzieci, młodzież gimnazjalną i starszych. Niech z każdej rodziny przychodzi choć jedna osoba na różaniec. Dzieci będą otrzymywać specjalne karteczki w każdym dniu uczestnictwa w różańcu. Na koniec miesiąca dzieciom zostaną rozdane nagrody.
  7. Do odmawiania różańca zachęcała Matka Boża w czasie objawienia w Lourdes, w Fatimie i w Gietrzwałdzie.
  8. Jutro różaniec poprowadzą dzieci z Klasy IV Szkoły Podstawowej, we wtorek młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania – klasa II Gimnazjum. W środę klasa IIII Gimnazjum. W czwartek różaniec poprowadzi róża św. Faustyny. W piątek klasa VI i VII( w ramach przygotowania do Bierzmowania dzieci otrzymają różańce)  W sobotę Msza św. i różaniec o godz. 8.00. połączony z nabożeństwem I sobotnim.
  9. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w I piątek o 7.00 i 16.30 Od 15.30 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka na misje. Do spowiedzi proszę aby dzieci i młodzież przyszły w środę i w czwartek. Rodziców proszę aby tego dopilnowali, ponieważ w piątek nie jestem w stanie wszystkich wyspowiadać.
  10. W zakrystii można nabyć kalendarze ścienne w cenie 6 zł oraz kalendarze rolników w cenie 22 zł. Można również nabyć różance po 3 zł w zakrystii lub na stoliku.
  11. W najbliższą niedzielę 8 X będziemy przeżywać XV Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!”. Z okazji Dnia Papieskiego można będzie złożyć ofiarę do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jest to fundusz stypendialny dla uzdolnionych uczniów, pochodzących z biednych rodzin. Ofiary będzie zbierać młodzież z Gimnazjum. W przyszłą niedzielę o 15.00 nabożeństwo różańcowe.
  12. Ks. Bp Ordynariusz zarządził wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich w całej diecezji w dniu 15 X 2017 roku. Miesiąc wcześniej a więc od 15 września można w formie pisemnej zgłaszać kandydatów składając kartkę na tacę. Proszę więc o zgłaszanie kandydatów.
  13. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym min.,  o różańcu, który jest firmowym znakiem katolickiej pobożności,  o tym, że powinniśmy płakać nad kościołami zamienianymi na restauracje,  o powstającym nowym prawie o pochówkach zmarłych,  sądy według prezydenta.
  14. Na następną niedzielę proszę o kwiaty rodziny z Gór.