1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. o 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Po południu nabożeństwo różańcowe o 15.00 za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych w naszej parafii. Przypominam, że udział w samym nabożeństwie różańcowym nie zastępuje Mszy św.
 2. Dziś przeżywamy  XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Idźmy naprzód z nadzieją!”
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: jutro bł. Wincentego Kadłubka, bpa, w czwartek bł. Jana Beyzyma, w piątek bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana, w sobotę św. Małgorzaty Marii Alacouque.
 4. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o 16.30. Najpierw Msza św. z czytanką a potem różaniec. W sobotę Msza św. i różaniec o godz. 8.00.
 5. Jutro różaniec prowadzi klasa II Gimnazjum, we wtorek dzieci z klasy V, w środę róża św. Kingi, w czwartek dzieci z klasy IV, w piątek lektorzy. W sobotę po różańcu spotkanie dzieci i młodzieży z Grupy Misyjnej.
 6. W sobotę, 14 X, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszam na różaniec w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii i naszej SP.
 7. Papieska organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, podobnie jak to miało miejsce rok temu. W imieniu tejże organizacji firma Green Office Ecologic odbiera zgromadzony sprzęt i odpowiednio go utylizuje. Można się bezpłatnie pozbyć następujących elektro-śmieci: komputery, monitory, klawiatury, drukarki, klimatyzatory, telewizory, radia, magnetofony, magnetowidy, dekodery, telefony stacjonarne i komórkowe, pralki, żelazka, lodówki, odkurzacze, grzejniki, kuchenki, mikrofalówki, kable, baterie, akumulatory itp. Porządkując swoje domowe gospodarstwo wspieramy potrzeby misyjne Kościoła, ofiary wojen i kataklizmów. W poniedziałek 23 X 2017 r. o godz. 16.00 odbędzie się odbiór takich rzeczy na parkingu przy kościele, obok dębu. Ulotki są na stoliku. Można zabrać przy okazji wzięcia ulotek z kandydatami do Rady.
 8. Dziś w Grybowie IX Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00.
 9. Przybliża się miesiąc listopad, miesiąc naszej szczególnej pamięci o tych, dla których czas ziemskiej pielgrzymki dobiegł już końca. Pamiętajmy też o duchowych formach pomocy duszom zmarłych. Wśród nich ważne miejsce zajmują wypominki z modlitwą za zmarłych. 10. Wybory do nowej Rady Duszpasterskiej odbędą się w najbliższą niedzielę. Listy kandydatów są wywieszone i głosujemy poprzez zaznaczenie znakiem x w kratkach dwóch osób. Kartki wrzucamy do skrzynki 15 X.
 10. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym min., co robić gdy nasze dorastające dzieci przestają chodzić do kościoła?, o świętej, którą bardzo cenił o. Pio i codziennie modlił się za jej wstawiennictwem, o rosnącej liczbie spraw o unieważnienie małżeństwa w Sądzie Diecezjalnym w Tarnowie, o dwóch środkach zaradczych przeciwko złu – to różaniec i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 11. Dziękuję Wspólnocie Leśnej a więc całej parafii za przekazane drzewo na ogrzewanie budynku plebanii. Dziękuje panom którzy kilka godzin poświęcili aby to drzewo urobić i przywieźć. Bóg zapłać.
 12. Zarząd Spółki dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej wsi Niedzieliska zwołuje zebranie nadzwyczajne udziałowców na dzień 14 X 2017 (tj. sobota), godz. 16.00.Tematyka zebrania: Omówienie bieżących spraw, podjęcie stosownych uchwał. Miejsce zebrania: Dom Ludowy w Niedzieliskach Obecność udziałowców obowiązkowa. Zarząd informuję, że w sprzedaży jest drewno budowlane z wyłomów i drewno opałowe.
 13. W sobotę 21 X odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 14. W przyszłą niedzielę będzie prowadzone we wszystkich kościołach w Polsce tradycyjne badanie frekwencji wiernych na mszach św. i przystępujących do komunii św.