1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. o 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Po południu nabożeństwo różańcowe o 15.00. Przypominam, że udział w samym nabożeństwie różańcowym nie zastępuje Mszy św.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: jutro św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę świętego Łukasza Ewangelisty, patrona pracowników służby zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie. W czwartek bł. ks. Jerzego Popiełuszki, meczennika, w piątek św. Jana Kantego, w sobotę bł. Jakuba Strzemię.
  3. Dziś tradycyjne badanie niedzielnych praktyk wiernych, a więc liczba osób przystępujących do komunii św. i ilość osób obecnych na niedzielnej Mszy św.
  4. Dziś wybory do nowej Rady Duszpasterskiej. Listy kandydatów są wywieszone i głosujemy poprzez zaznaczenie znakiem x w kratkach dwóch osób. Kartki wrzucamy do skrzynki pod chórem albo na stoliku pod filarem.
  5. Przyszłą niedzielę, 22 X, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. Składka będzie przeznaczona na misje. Proszę o ofiarność na ten cel.
  6. W programie Niedzieli Misyjnej naszej diecezji w Tarnowie kolejny "Marsz w intencji o pokój i za prześladowanych chrześcijan". Marsz rozpocznie sie przed  kościołem księży Misjonarzy o godz. 14.00  a zakończy Eucharystia w katedrze o godz. 15.00.
  7. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o 16.30. Najpierw Msza św. z czytanką a potem różaniec. Zachęcam do liczniejszego udziału w tym nabożeństwie. Rodzice niech zachęcą swoje dzieci do udziału w różańcu, aby wprowadzać je w klimat modlitwy. Niech z każdej rodziny przychodzi choć jedna osoba na różaniec. W sobotę Msza św. i różaniec o godz. 8.00. Dziękuję wszystkim, którzy przychodzą na modlitwę różańcową. Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniała życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie codziennie odmawiają Różaniec i pokutują za grzechy”. Te słowa wypowiedziała Matka Najświętsza w dniu 13 X 1917 r. do ponad 70-tysięcznego tłumu wiernych zgromadzonych na modlitwie różańcowej. Twój udział w nabożeństwie różańcowym jest pozytywną odpowiedzią na prośbę Pani Fatimskiej.
  8. We wtorek różaniec prowadzi klasa IV i V, w środę Caritas, w czwartek klasa II i III Gimnazjum, w piątek ministranci i lektorzy. W sobotę po różańcu spotkanie dzieci i młodzieży z Grupy Misyjnej.
  9. W związku z reformą szkolnictwa zmienia się także przygotowanie do sakramentu bierzmowania, który młodzież będzie przyjmować w klasie ósmej. Trzyletni cykl przygotowania rozpoczyna się więc już w klasie szóstej. Przypominam wiec o przychodzeniu na różaniec dzieciom z klasy VI i VII i młodzieży z klasy II i III Gimnazjum.
  10. Przybliża się miesiąc listopad, miesiąc naszej szczególnej pamięci o tych, dla których czas ziemskiej pielgrzymki dobiegł już końca. Pamiętajmy też o duchowych formach pomocy duszom zmarłych. Wśród nich ważne miejsce zajmują wypominki z modlitwą za zmarłych. Możemy polecać dusze na wypominki listopadowe lub roczne.,
  11. Papieska organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, podobnie jak to miało miejsce rok temu. W poniedziałek 23 X 2017 r. o godz. 16.00 odbędzie się odbiór takich rzeczy na parkingu przy kościele, obok dębu. Ulotki są jeszcze na stoliku.
  12. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym m.in.: w rozmowie z „GN” prezydent RP Andrzej Duda deklaruje, że podpisze ustawę zakazującą aborcji eugenicznej, lekarstwo dla Kościoła czyli objawienia fatimskie, o przytulaniu się do Pana Jezusa i cudach, które ludziom zdarzają się od czasu do czasu w rozmowie z Ewą Urygą, w diecezji tarnowskiej jest milion 111 tysięcy wiernych. Każdy z nas jest zaproszony do włączenia się w synod.
  13. Dziękuję rodzinom z Gór za kwiaty do kościoła.
  14. W sobotę 21 X odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Szczegóły na afiszu w gablocie.
  15. Dziś w nocy odeszła  do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Irena Słowik z Błonia. Polećmy jej dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu….
  16. Życzę wszystkim parafianom i gościom dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.