1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. o 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Jest to niedziela misyjna rozpoczynająca w kościele Tydzień Misyjny. Składka przeznaczona jest na misje św. Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Zachęcam również do nabywania czasopism misyjnych które są na stoliku, z racji chociażby przeżywanej dziś Niedzieli Misyjnej. Dziękuję dzieciom z Grupy Misyjnej z PDMD za włączenie się w przygotowanie liturgii Mszy św. o godz. 10.30. Po południu nabożeństwo różańcowe w intencji misji o 15.00.
 2. W programie Niedzieli Misyjnej naszej diecezji w Tarnowie dziś kolejny "Marsz w intencji o pokój i za prześladowanych chrześcijan". Marsz rozpocznie sie przed  kościołem księży Misjonarzy o godz. 14.00  a zakończy Eucharystią w katedrze o godz. 15.00.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Składka w całej diecezji będzie przeznaczona na budujące się kościoły. Msze św. będą o godz. 7.00(zmiana tajemnic różańca św.) i 10.30. O 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Jest to w naszej diecezji niedziela synodalna.
 4. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: w środę św. Jana Pawła II, w sobotę święto św. apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Z okazji imienin pana kościelnego w imieniu własnym i całej parafii składam panu Tadeuszowi podziękowanie za ofiarną posługę kościelnego w naszej parafii i życzenia zdrowia i wielu łask w życiu rodzinnym i w służbie naszej parafii. Szczęść Boże.
 5. Przed nami ostatni tydzień modlitwy różańcowej. Poczujmy się wewnętrznie zobowiązani do modlitwy różańcowej, do której wzywała nas Matka Boża w Fatimie.. Nabożeństwo różańcowe o 16.30. We wtorek różaniec poprowadzi klasa III Gimnazjum, w środę dzieci z Grupy Misyjnej, w czwartek róża św. Kingi, w piątek za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych w naszej parafii.
 6. W zakrystii można nabyć kalendarze rolników.
 7. Bóg zapłać Róży św. Faustyny za ofiarę 200 zł na Papieskie Dzieła Misyjne.
 8. Spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych codziennie przed różańcem. Nie zostawiajmy spowiedzi św. na ostatni dzień. Zachęcam do spowiedzi i komunii św., którą ofiarujmy za naszych zmarłych, zyskując dla nich odpusty. Bedzie to spowiedź przed I piątkiem i przed wizytacją kanoniczną naszej parafii, która będzie 12 XI.
 9. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom z Gór za kwiaty do kościoła. Na listopad o ofiary na kwiaty do kościoła i na dekorację listopadową proszę  rodziny z Podszumina, Wygody i Wisowatek. W kaplicy Miłosierdzia Bożego można zabrać miesięcznik „Apostolstwo Chorych” na miesiąc XI. Dowolna ofiara min. 2 zł.
 10. Przybliża się miesiąc listopad, miesiąc naszej szczególnej pamięci o tych, dla których czas ziemskiej pielgrzymki dobiegł już końca. Pamiętajmy też o duchowych formach pomocy duszom zmarłych. Wśród nich ważne miejsce zajmują wypominki z modlitwą za zmarłych. Możemy polecać dusze na wypominki listopadowe lub roczne. Pamiętajmy, że z zasady na wypominki roczne polecamy tylko dusze najbliższych lub zmarłych w ostatnim roku. Natomiast na wypominki listopadowe możemy polecać dowolną liczbę zmarłych. Proszę aby nie składać z wypominkami Mszy św. ale zamawiać osobiście.
 11. Pamiętajmy o porządkach na cmentarzu, bardzo proszę aby nie wrzucać żadnych śmieci do kontenera który jest tylko na szkło i plastik. Pozostałe śmieci składajmy na osobne miejsce za cmentarzem.
 12. W ubiegłą niedziele odbyły się wybory do nowej Rady Duszpasterskiej w naszej parafii. Bóg zapłać wszystkich którzy wzięli udział w wyborach. Komisja podliczyła głosy i do nowej Rady weszli: z wyboru: Czachor Stanisław, Hachaj Dariusz, Klich Wiesław, Król Władysław, Pięta Lucyna, Oleksy Andrzej i Wróbel Kazimierz; z nominacji Woda Angelika, Curyło Ewelina, Hachaj Sylwia i Fasula Krzysztof, z urzędu Wróbel Maria(Caritas) i Zaleśny Tadeusz(kościelny). W wyborze uwzględniono aby byli przedstawiciele z każdej części parafii oraz przedstawiciele młodzieży i młodych małżeństw według zaleceń ks. biskupa.
 13. Wszystkim wybranym nowym członkom Rady gratuluję wyboru i życzę owocnej współpracy w trosce o dobro duchowe i materialne naszej parafii i na tą współprace liczę.
 14. W czwartek na godz. 19.00 zapraszam na spotkanie na plebanii wszystkich członków nowej Rady Duszpasterskiej. Radnym – mijającej kadencji – serdecznie dziękuję za pięcioletnią działalność, za pomoc. w organizacji życia duszpasterskiego, a także w wielu akcjach związanych z przygotowaniem uroczystości, sprawnym funkcjonowaniem parafii oraz w sprawach gospodarczych. Za tę budującą postawę niech Pan Bóg wynagrodzi. Bóg zapłać.
 15. Papieska organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, podobnie jak to miało miejsce rok temu. Jutro 23 X 2017 r. o godz. 16.00 odbędzie się odbiór takich rzeczy na parkingu przy kościele, obok dębu. Ulotki są jeszcze na stoliku. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na całym świecie.
 16. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym m.in.: z wizytą w amerykańskim instytucie, w którym narodziła się naprotechnologia – metoda pomagająca bezdzietnym małżeństwom doczekać się potomstwa, wywiad z premierem p. Beatą Szydło, o siostrach franciszkankach, które podczas II wojny światowej ratowały żydowskie dzieci, o ludziach, którzy bez pieniędzy czy telefonu komórkowego zostali wysłani do Skandynawii, by tam głosić Dobrą Nowinę.
 17. Bóg zapłać pewnej rodzinie z Chicago za ofiarę  na pokrycie kosztów wykonania schodów. Z tej kwoty zakupiłem nową puszkę na komunikanty. Bóg zapłać za ofiary na spłatę schodów z ostatnich list.
 18. Od dzisiaj rozpoczniemy wpłaty na ogrzewanie Kościoła i pensje dla P. Kościelnego. Listy do odebrania w zakrystii. Dziękuję wszystkim za ofiary i za zrozumienie.