1. Msze św. dzisiaj o godz. 8.00 i 11.00. O 9.30 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Decyzją papieża Franciszka dziś obchodzony jest w całym Kościele Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. Dzisiaj przeżywamy też Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.
  2. Msze św. w ciągu tygodnia: jutro i w piątek o godz. 16.30, we wtorek i środe o godz. 17.00, w pozostałe dni o godz. 7.00 rano. W piątek o 16.10 koronka do Bożego Miłosierdzia z wypominkami listopadowymi za zmarłych.
  3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: jutro wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana, we wtorek wspomnienie Ofiarowania NMP, w środę św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, w piątek świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i towarzyszy.
  4. W sobotę o godz. 9.30 spotkanie dzieci i młodzieży z Grupy Misyjnej.
  5. Bóg zapłać za ofiary rodzinom z Wisowatek - ofiara 440 zł na kwiaty na listopad i na dekoracje listopadową. Bóg zapłać Różom św. Faustyny, św. Teresy, św. Zofii i św. Stanisława z Wisowatek za ofiary na różańce misyjne(wcześniej złożyły ofiary Róża św. Kingi i Magdaleny). Różańce zostały wręczone ks. biskupowi na misje w czasie wizytacji. Pozostałe pieniądze przekazałem na misje. Bóg zapłać pewnej osobie za ofiarę w kopercie dla chrześcijan prześladowanych na  Bliskim Wschodzie.
  6. Rozpoczynamy dziś również rozprowadzanie wigilijnych opłatków. Ofiary składane przy tej okazji to wynagrodzenie dla Pana Organisty. Prosiłbym, aby te ofiary kształtowały się w granicach przynajmniej 30 zł od rodziny, a jeśli w domu jest więcej rodzin, to niech ofiara będzie nieco większa. Można zabrać sobie więcej opłatków jeżeli ktoś potrzebuje. Pomyślmy, może obok nas mieszkają osoby samotne czy chore, które nie mogą same przyjść do kościoła aby im umożliwić nabycie opłatków.
  7. Ofiarę na tacę z przyszłej niedzieli 26 XI chcę przeznaczyć na ubezpieczenie Kościoła, Kaplicy i plebani na kolejny rok. Również ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.
  8. W kaplicy Miłosierdzia Bożego można zabrać miesięcznik „Apostolstwo Chorych” na miesiąc XII. Dowolna ofiara min. 2 zł.
  9. Od dzisiejszej niedzieli można nabyć świecę wigilijną, którą stawiamy na naszych stołach w dzień Wigilii. Składając ofiarę, nie mniejszą niż 5 zł, możemy pomóc dzieciom z rodzin najuboższych.
  10. W przyszłą niedzielę ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po sumie wystawienie Najświętszego  Sakramentu i Litania do NSPJ.
  11. Dziś zakończenie wizytacji kanonicznej w naszym dekanacie w parafii Uście Solne. Bóg zapłać wszystkim którzy w różny sposób włączyli sie w przygotowanie wizytacji w naszej parafii, która miała miejsce tydzień temu. dziękuje za obecność na mszach św., Służbie liturgicznej, OSP, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, Radzie Parafialnej. Wspólnocie Gruntowej dziękuje za ofiarę 500 zł na wydatki z wiązane z wizytacją, dziękuję paniom które pomagały w kuchni i osobom które pomagały w dekoracji.
  12. Wspólnocie Gruntowej dziękuje za dofinansowanie w kwocie 500 zł wczorajszej wycieczki, ministrantów, lektorów i Grupy Misyjnej do Krakowa i Zakopanego. Dziękuję panu Józefowi Badowskiemu za wykonanie Krzyża na cmentarzu i panu Stanisławowi Gibule za wykonanie nowej podstawy do Krzyża. Wykonanie Krzyża sfinansowała Wspólnota Gruntowa. Bóg zapłać, jak również Wspólnocie Gruntowej za prace przy parkingu od strony wschodniej cmentarza, które kosztowały kilka tysięcy złotych.
  13. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym m.in.: kalendarz ścienny na 2018 rok ze świętym Józefem, w 2016 roku aż 5400 Polaków odebrało sobie życie. To więcej niż zginęło w wypadkach samochodowych. Czy samobójca skazany jest na wieczne potępienie? Polacy są bogatsi ale są też narodem miłosiernym – przekonuje dyrektor Caritas. Rośnie skala naszej dobroczynności, o beatyfikacji siostry zakonnej z 4 listopada tego roku w której wziął udział jej morderca
  14. Od 1 do 30 XI za + Zofię PALEJ msze św. gregoriańskie odprawiają księża Pallotyni w Lublinie