1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8.00, suma o 11.00. O 10.45 wypominki roczne. O 9.30 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Po Mszy św., dziękując za łaski otrzymane w minionym roku liturgicznym, odmówimy Litanię do Najświętszemu Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi – Królowi i modlitwę w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Za to można dzisiaj zyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny.
  2. Jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, dziś Niedziela Synodalna. Modlimy się o dobre przygotowanie tego wydarzenia i trwałe owoce dla naszego życia wiarą. Myślą przewodnią naszych rozważań i modlitwy będzie poszukiwanie sposobów naszego większego zaangażowania się jako osób świeckich w życie parafialne i życie całego Kościoła tarnowskiego.
  3. Dzisiejsza Uroczystość obchodzona jest w naszej Diecezji jako Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza. Modlitwą obejmijmy wszystkich naszych ministrantów i lektorów, aby tę zaszczytną służbę przy ołtarzu spełniali zawsze gorliwie i pobożnie.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca grudnia. Spowiedź codziennie przed mszą św. W I piątek Msza św. o NSPJ o 7.00 i 16.30. Przed Mszą wieczorną od 15.30 wystawienie Najświętszego. Sakramentu i prywatna adoracja. Na obydwu Mszach św. składka na misje. Na Mszę św. w I piątek proszę aby przyszli kandydaci do Sakramentu Bierzmowania z klasy II i III Gimnazjum oraz VI i VII Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami. Proszę aby młodzież przyniosła uzupełnione książeczki i tajemnice różańca. Do chorych udam się przed świętami. Spowiedź przed świętami będzie u nas 18 XII. Na progu Adwentu serdecznie zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty wcześniej, aby w łasce Bożej przeżyć czas Adwentu.
  5. W przyszłą niedzielę  Msze św., o 8.00 (zmiana tajemnic różańcowych) i 11.00. O godz. 10.45 wypominki roczne. O 9.30 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Następna niedziela to pierwsza niedziela Adwentu czyli czas przygotowania naszych serc na święta Bożego Narodzenia i zarazem I niedziela kolejnego roku liturgicznego czyli kościelnego. Hasłem tego roku będą słowa „Duch, który umacnia miłość”. Będziemy więc wezwani do świadczenia o Panu Jezusie mocą Ducha św. otrzymanego w czasie Bierzmowania.
  6. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani. W Adwencie w dni powszednie Roraty będą o godz.16.30. Zapraszam już dziś do udziału w Roratach przynamniej po jednej osobie z każdej rodziny. Dzieci będą świecić lampiony roratnie. Na roratach będziemy poznawać św. Józefa, opiekuna Pana Jezusa. Dzieci otrzymają planszę i na nią będą naklejać codziennie obrazki.
  7. W zakrystii można nabyć lampiony dla dzieci oraz kartki świąteczne. Można również nabywać świecę wigilijną, którą stawiamy na naszych stołach w dzień Wigilii. Składając ofiarę, nie mniejszą niż 5 zł, możemy pomóc dzieciom z rodzin najuboższych. Są też kalendarze misyjne wydane z okazji 20 rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Jana Czuby, misjonarza pochodzącego z naszej diecezji.
  8. Trwa również rozprowadzanie wigilijnych opłatków. Ofiary składane przy tej okazji to wynagrodzenie dla Pana Organisty. Można zabrać sobie więcej opłatków jeżeli ktoś potrzebuje. Pomyślmy, może obok nas mieszkają osoby samotne czy chore, które nie mogą same przyjść do kościoła aby im umożliwić nabycie opłatków.
  9. We wtorek przypada 8 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Andrzeja Jeża, Biskupa Tarnowskiego. Pamiętajmy w modlitwach o Pasterzu naszej diecezji. We wtorek po Mszy św. spotkanie pań z parafialnego oddziału Caritas
  10. Msze św. w ciągu tygodnia: w czwartek i w sobotę o 7.00 rano. W pozostałe dni o godz. 16.30. W środę nowenna do MBNP, we wtorek o 16.10 koronka do Bożego Miłosierdzia z wypominkami listopadowymi za zmarłych.
  11. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym m.in.: o tym, że zdrowy wstyd jest człowiekowi bardzo potrzebny. Dlatego wstyd trzeba w sobie chronić, a nie niszczyć, dlaczego w czasie Mszy św. nie należy robić zdjęć ani klaskać?, rozmowa z niepełnosprawnym działaczem pro-life, który mówi, że grzech jest niepełnosprawnością a on sam cierpi tylko wtedy gdy żyje w grzechu, o sytuacji chrześcijan w krajach azjatyckich, które w tym miesiącu odwiedzi papież Franciszek
  12. W najbliższy czwartek, 30 XI święto św. Andrzeja Apostoła.
  13. Od 1 do 30 XI za + Zofię PALEJ msze św. gregoriańskie odprawiają księża Pallotyni w Lublinie.