1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8.00(zmiana tajemnic różańcowych), suma o 11.00. O 10.45 wypominki roczne. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach.
  2. Składam podziękowanie za ofiary złożone na tacę 26 XI które przeznaczę na ubezpieczenie Kościoła, Kaplicy na Wisowatkach, cmentarza i plebani na kolejny rok.
  3. W przyszłą niedzielę  Msze św., o 8.00 i 11.00. O godz. 10.45 wypominki roczne. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach. W II Niedzielę Adwentu, tj. 10 XII Zespół Pomocy Kościelnej dla Katolików na Wschodzie organizuje w Kościele w Polsce „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie”. Jest to fundusz pomocy misjonarzom pracującym na Ukrainie, Białorusi i w Kazachstanie. Za tydzień po każdej Mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na ten cel.
  4. W piątek 8 XII przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.  Msze św. z kazaniem o godz. 7.00 i 17.00. O godz. 8.30 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Na mszę św. o godz. 17.00 przyjdą dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. oraz kandydaci do bierzmowania(klasa VI i VII Szkoły Podstawowej i klasa II i III Gimnazjum). Dzieci pierwszokomunijne i kandydaci otrzymają poświęcone medaliki. Po Mszy św. krótkie spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych i klasy III Gimnazjum celem omówienia m.in. dekoracji świątecznej do kościoła, potem spotkanie rodziców i dzieci z klasy III. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP rorat się nie odprawia. Dzieci uczestniczą w dowolnej mszy św. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie 18 XII. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W liturgii wspominamy: jutro św. Barbary, w środę św. Mikołaja biskupa, Caritas  przygotował dla dzieci drobne słodycze z okazji św. Mikołaja. Zapraszam dzieci. W czwartek św. Ambrożego, bpa.
  6. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania niech będzie dla nas Matka Boża. W naszym kościele Msza św. ku czci Matki Bożej Niepokalanie Poczętej – zwana „Roratami” w dni powszednie o godz. 16.30. Pół godziny przed roratami Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Gorąco zachęcam do udziału w Godzinkach i Roratach zarówno starszych jak i dzieci, nie tylko szkolne ale i młodsze, również młodzież, zwłaszcza gimnazjalną z klasy II i III w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania. Zapraszam już dziś do udziału w Roratach przynamniej po jednej osobie z każdej rodziny. Roraty będziemy przeżywać według programu z MGN. W tym roku będziemy poznawać św. Józefa, opiekuna Pana Jezusa. Dzieci otrzymają planszę i na nią będą naklejać codziennie obrazki.
  7. Spotkanie dzieci młodzieży z Grupy Misyjnej w sobotę po roratach. Młodzież i dzieci spoza Grupy Misyjnej, którzy chcą wziąć udział w akcji kolędników misyjnych mogą codziennie zgłaszać się w zakrystii.
  8. W czwartek po roratach zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów.
  9. W sobotę po roratach(w sobotę roraty rano o godz. 8.00) spotkanie dzieci i młodzieży, którzy  biorą udział w akcji kolędników misyjnych. Jutro po roratach zapraszam na spotkanie Panie z parafialnego oddziału Caritas.
  10. W zakrystii można nabyć lampiony dla dzieci oraz kartki świąteczne. Są też kalendarze misyjne, z okazji 20 rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Jana Czuby, misjonarza pochodzącego z naszej diecezji.
  11. Trwa również rozprowadzanie wigilijnych opłatków. Ofiary składane przy tej okazji to wynagrodzenie dla Pana Organisty. Można zabrać sobie więcej opłatków jeżeli ktoś potrzebuje. Pomyślmy, może obok nas mieszkają osoby samotne czy chore, które nie mogą same przyjść do kościoła aby im umożliwić nabycie opłatków.
  12. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym m.in.: czym wiara mężczyzny różni się od wiary kobiety? – pierwszy odcinek adwentowego cyklu o św. Józefie, o znakomitym sportowcu, który odmówił startu w finale biegu na sto metrów, bo uważał, że niedziela powinna być dniem poświęconym Bogu, dlaczego pokolenie nastolatków z komórką w ręku jest najmniej religijną generacją w historii?