1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8.00, suma o 11.00. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach. Dziś w Kościele w Polsce przeżywamy „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie”. Jest to fundusz pomocy misjonarzom pracującym na Ukrainie, Białorusi, Rosji i w Kazachstanie. Po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszek na ten cel. W miarę możliwości złóżmy swój dar serca dla braci żyjących w znacznie większej biedzie niż my. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  2. W środę 13 XII przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (1981 r.). Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem.
  3. Jutro po Mszy św. spotkanie wszystkich którzy biorą udział w akcji kolędników misyjnych. Rodziców proszę aby pomogli dzieciom przygotować stroje i teksty kolędy.
  4. W Piątek od godz. 8.00 udam się z posługą sakramentalną do chorych przed świętami Bożego Narodzenia. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii. Równocześnie informuję, że pan Janusz, nadzwyczajny szafarz Eucharystii może chorym zanieść komunie św. w święta Bożego Narodzenia. W tej sprawie trzeba się umówić z nim osobiście.
  5. Msza św. ku czci Matki Bożej Niepokalanie Poczętej – zwana „Roratami” o godz. 16.30, w sobotę o godz. 8.00 rano. Pół godziny przed Mszą św. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
  6. W przyszłą niedzielę  Msze św., o 8.00 i 11.00. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach.
  7. W liturgii wspominamy: w środę św. Łucji, dziewicy i męczennicy, w czwartek św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła,
  8. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, zwłaszcza dzieci z biednych rodzin przez zakup świec Caritas, które są już do nabycia w zakrystii. Niech w każdej rodzinie zapłonie na wigilijnym stole świeca, będąca znakiem miłosierdzia wobec potrzebujących. W zakrystii można nabyć kartki świąteczne.
  9. Trwa również rozprowadzanie wigilijnych opłatków. Ofiary składane przy tej okazji to wynagrodzenie dla Pana Organisty.
  10. W sobotę rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus. W tym tygodniu w naszym dekanacie spowiedź: w piątek w Strzelcach Wielkich, w sobotę w Cerekwi. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie 18 XII.
  11. Adwentowy dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych, odbędzie się w Bazylice Katedralnej w Tarnowie w sobotę 16 XII o godz. 13.30. W programie konferencja, adoracja Najświętszego sakramentu, Msza św. i agapa.
  12. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym m.in.: o polskiej pomocy dla uchodźców w Libanie, relacja z pielgrzymki papieża Franciszka do Birmy i Bangladeszu, profesor ekonomii przekonuje, że obroty w sklepach nie spadną z powodu zamknięcia ich w niedziele, wstrząsające wyznanie mamy, która jeszcze przed urodzeniem utraciła swoją córeczkę.