1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 na Wisowatkach..
  2. Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, dziś po każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów, również na Wisowatkach. Z tej okazji organizacja „MIVA Polska”, działająca przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji przeprowadza akcję wspierania modlitwą i ofiarami polskich misjonarzy, poprzez zakup dla nich środków transportu. Po Mszach św. będzie można do puszki złożyć ofiarę na ten cel. Kierowcy otrzymają okolicznościowe pamiątki.
  3. Msze św. w ciągu tygodnia: we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7.00. W pozostałe dni o godz. 18.00. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia. Dziś Odpust w Strzelcach Wielkich ku czci Matki Bożej Szkaplerznej.
  4. W lipcu odmawiamy Litanię do Krwi Najdroższej Chrystusa. Zachęcam do udziału w mszach św. również w dzień powszedni.
  5. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: jutro św. Brygidy, zakonnicy, we wtorek św. Kingi, patronki naszej diecezji, w środę św. Jakuba apostoła oraz św. Krzysztofa, patrona kierowców, w czwartek św. Joachima i Anny, rodziców NMP.
  6. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiam wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Swoją życzliwość kieruję również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny.
  7. W najbliższą niedziele Msze w. o godz. 7.00(zmiana tajemnic różańca św.) i 10.30. Na Wisowatkach Msza św. o godz. 9.00.
  8. 17 VIII wyruszy z Tarnowa XXXVI Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: ”Pełni Ducha św. budujemy Kościół na wzór Chrystusa”. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej. Gorąco zachęcam do podjęcia trudu pielgrzymowania.
  9. Na stoliku jest dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego. W nim m.in.: specjalny dodatek – obrazek z modlitwą kierowcy do św. Krzysztofa, jak dotrzeć do osób, które same być może nie przyszłyby do kościoła, czy papież Franciszek doprowadzi do powrotu lefebrystów do jedności z Rzymem, jak sędzia Iwulski skazywał w stanie wojennym, 20-letniego młodzieńca na trzy lata więzienia za rozrzucenie ulotek.
  10. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom, które zakupiły kwiaty do kościoła na ten tydzień.
  11. Komunikat Biskupa Tarnowskiego: Drodzy Diecezjanie! W dniu 2 grudnia 2017 roku papież Franciszek mianował ks. Mirosława Gucwę biskupem diecezjalnym diecezji Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej. Jest on tarnowskim misjonarzem pochodzącym z Pisarzowej koło Limanowej. Święcenia biskupie przyjął 11 lutego bieżącego roku obierając sobie jako zawołanie biskupie hasło „Dla mnie żyć to Chrystus”. Ciesząc się w tych dniach obecnością biskupa Mirosława w naszej diecezji pragniemy wraz z nim podziękować dobremu Bogu za dar jego święceń biskupich. Chcemy także otoczyć modlitwą wszystkie sprawy diecezji mu powierzonej. Uczynimy to w sposób szczególny w pierwszą sobotę sierpnia podczas nabożeństwa fatimskiego w Bazylice pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Rozpocznie się ono o godzinie 20.00 od Mszy św. na placu sanktuaryjnym pod przewodnictwem biskupa Mirosława, który potem poprowadzi procesję różańcową wokół limanowskiego rynku. Gorąco zapraszam do uczestnictwa w tym nabożeństwie szczególnie mieszkańców ziemi limanowskiej i sądeckiej, a Was drodzy Diecezjanie proszę o modlitwę w intencji biskupa Mirosława i wspólnoty, której posługuje. Niech Matka Boża Bolesna wyprasza im wszelkie potrzebne łaski. Z pasterskim błogosławieństwem † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI
  12. Od poniedziałku 16 VII za + Tadeusza HANKA są sprawowane Msze św. gregoriańskie przez Ojców Redemptorystów w Tuchowie.
  13. W ubiegłym tygodniu w Niemczech odeszła do wieczności + Ewa PREDA, z domy Cyprjańska, pochodząca z Podszumina. lat 69. Pogrzeb będzie w czwartek lub w piątek. Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu.....