1. Msze św. dniu dzisiejszym o 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Wypominki roczne o 10.15. Z racji I Niedzieli po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na cele diecezjalne.
  3. Rozpoczął się miesiąc sierpień. W tradycji Kościoła i Ojczyzny jest to miesiąc trzeźwości. Uszanujmy ten czas, bogaty w wydarzenia patriotyczne i religijne Narodu. Powstrzymajmy się od spożywania i podawania alkoholu.
  4. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00, jutro, w środę i piątek o godz. 18.00. W środę Nowenna do MBNP. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.
  5. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają następujące wspomnienia: jutro święto Przemienienia Pańskiego, w środę św. Dominika, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów. w czwartek św. Teresy Benedykty od Krzyża, karmelitanki, zamordowanej w Auschwitz, patronki Europy, w piątek św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, w sobotę św. Klary, założycielki zakonu klarysek
  6. W przyszłą niedzielę Msze św. o 7.00 i 10.30. Wypominki roczne o 10.15. O 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Składka z przyszłej Niedzieli przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie i Tarnowie.
  7. Za tydzień w naszym dekanacie odpust w parafii Cerekiew ku czci św. Wawrzyńca, męczennika. Suma odpustowa o godz. 11.00.
  8. Spotkanie przedpielgrzymkowe Grupy 7 – św. Józefa, XXXV pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę obędzie się w Okulicach 12 VIII o godz. 17.00(po Mszy św.) w Domu Pielgrzyma. Na spotkaniu będzie możliwość zapisania się na wspólne pielgrzymowanie.
  9. W zakrystii można zapisywać się na tzw. Pielgrzymkę duchową aby łączyć się duchowo z pielgrzymami i modlić się w ich intencji. Intencje które pielgrzymi będą polecać w czasie pielgrzymki można składać na karteczkach w zakrystii lub do pudełka na stoliku.
  10. Na stoliku jest dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego. W nim m.in.: nie ma wolności bez trzeźwości. Problem alkoholizmu w Polsce wciąż rośnie. 100 dni abstynencji to propozycja episkopatu dla tych wszystkich, którym zależy na Kościele i ojczyźnie, o tajemnicy kapłańskiego powołania wobec coraz mniejszej liczby kandydatów do kapłaństwa, o 12 miejscach związanych z tragiczną historią katolików japońskich, jak zainteresować dzieci Biblią?, o Romanie Dmowskim, który ma podobne zasługi dla odzyskania niepodległości przez Polskę jak Piłsudski