1. Msze św. dniu dzisiejszym o 7.00(zmiana tajemnic różańca św.) i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach.  Wypominki roczne o 10.15. Podczas 12 niedzieli synodalnej módlmy się za naszą diecezję i nasze rodziny, aby V Synod odnowił nas wszystkich na wzór Chrystusa.
  2. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00, jutro, w środę i piątek o godz. 18.00. W środę Nowenna do MBNP. Będziemy modlić się o trzeźwość w naszej parafii w miesiącu sierpniu.
  3. 3 W I sobotę miesiąca zapraszam na nabożeństwo pierwszo-sobotnie o które prosiła Maryja w Fatmie. Istotą tego nabożeństwa jest wynagrodzenie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  4. Do istoty tego nabożeństwa należy: spowiedź i komunia św., odmówienie pięć tajemnic różańca św. i rozważanie tajemnic różańcowych, ofiarując tę medytację w wymienionej intencji. O 6.35 będzie różaniec a po Mszy św. rozważanie i modlitwy. Zapraszam serdecznie.
  5. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: jutro św. Piotra Chryzologa, bpa i dok. Kościoła, we wtorek św. Ignacego z Loyoli, kapłana, założyciela zakony Jezuitów, w środę św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dok. Kościoła, założyciela zgromadzenia Redemptorystów, w sobotę św. Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona proboszczów.
  6. W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy przez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.
  7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca VIII. Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w I piątek o 7.00 i 18.00. Od 17.00 prywatna adoracja Najświętszego. Sakramentu. Składka na misje. Spowiedź codziennie przed Mszą św. Przypominam szczególnie dzieciom i młodzieży o I piątku miesiąca. Praktykujmy to nabożeństwo, które umacnia naszą wiarę.
  8. 4. W środę będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech wspomnienie tego patriotycznego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną Ojczyznę, za tych, którzy za jej wolność oddali życie, oraz za tych, którym powierzono odpowiedzialne stanowiska.
  9. W czwartek, 2 VIII przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Porcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny.
  10. W najbliższą niedziele Msze w. o godz. 7.00 i 10.30. Na Wisowatkach Msza św. o godz. 9.00.Po południu Msza św. o godz. 15.00.
  11. Mija już połowa wakacji. Przy tej okazji przypominam jeszcze raz wszystkim ministrantom i lektorom o obowiązku służenia również w wakacje. Ministranci i lektorzy mają wyznaczone dni służenia, jest to jeden dzień w tygodniu. Rodziców proszę aby o tym przypominali ministrantom i lektorom, że ich miejsce jest w kościele przy ołtarzu.
  12. „Kim On właściwie jest. Idźcie i głoście” to hasło XXXV Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, która wyruszy 17 VIII do Częstochowy.
  13. W zakrystii można zapisywać się na tzw. Pielgrzymkę duchową aby łączyć się duchowo z pielgrzymami i modlić się w ich intencji. Intencje które pielgrzymi będą polecać w czasie pielgrzymki można składać na karteczkach w zakrystii lub do pudełka na stoliku.
  14. W kaplicy Miłosierdzia Bożego można zabrać miesięcznik „Apostolstwo Chorych” na VIII. Można jeszcze zapisać się na ten miesięcznik. Ofiara 2 zł.
  15. Państwo Paweł i Władysława Kania serdecznie dziękują wszystkim którzy w ostatnim czasie wsparli ich finansowo po pożarze:  wszystkim parafianom za pomoc finansową którą przekazał pan sołtys,  paniom z KGW za przekazany dochód z festynu, Wspólnocie Leśnej za ofiarowane drzewo, Caritas Diecezji Tarnowskiej za pomoc w zakupie materiałów budowlanych, wszystkim indywidualnym i anonimowym ofiarodawcom, Bogdanowi Hankowi z USA oraz tym którzy pomagali przy odbudowie i nadal będą bezinteresownie pomagać.
  16. W dniach od 29 VII do 6 VIII w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu odbędzie się Tygodniowy Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Program odpustu w gablocie.
  17. Na stoliku jest dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego. W nim m.in.: dlaczego żołnierze III Rzeszy wyjątkowo nienawidzili kapelanów powstania warszawskiego, 25 lat konkordatu, włoszka, która poświęciła swoje życie, by ratować synka może zostać błogosławioną, lipiec to czas wyprzedaży. Czy faktycznie warto wtedy kupować?.
  18. Od poniedziałku 16 VII za + Tadeusza HANKA są sprawowane Msze św. gregoriańskie przez Ojców Redemptorystów w Tuchowie.