1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8.00(zmiana tajemnic różańca św.) i 11.00. O 9.30 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Po południu nabożeństwo różańcowe o 15.00 za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych w naszej parafii. Składka dziś przeznaczona jest na budujące się kościoły, do dyspozycji ks. bpa. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. Dziś w Polsce obchodzimy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, szczególnie pragniemy wyrazić naszą solidarność z chrześcijanami żyjącymi w Pakistanie. Na niemal 193 miliony mieszkańców tego kraju jest ich tylko 3 miliony, czyli 1,5% populacji. Ich sytuację większość z nas zna z doniesień medialnych na temat jednej chrześcijanki - Asii Bibi.
 3. W 2014 r. Asia Bibi została skazana na śmierć za rzekome bluźnierstwo przeciwko Mahometowi, a w rzeczywistości opowiadała tylko swoim koleżankom-muzułmankom o swej wierze w Chrystusa. Mimo presji opinii międzynarodowej proces apelacyjny odraczany jest w nieskończoność, a kobieta cały czas przebywa w celi śmierci w Multanie. Ostatnia rozprawa miała się odbyć w Sądzie Najwyższym w Lahaur 27 maja 2018 r., jednak bez podania przyczyny została zdjęta z wokandy. Islamscy fundamentaliści kontynuują zastraszanie sędziów, grożąc śmiercią każdemu, kto ośmieli się wystąpić w obronie chrześcijanki.
 4. Po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszek jako pomoc dla chrześcijan prześladowanych. Zbiórkę przeprowadzą panie z parafialnego oddziału Caritas. Aby przyjść z pomocą naszym braciom prześladowanym w Pakistanie można przesłać SMS o treści RATUJE pod numer 72405. Koszt z VAT 2,46 zł. Akcja ta trwa od 1.10.2018 do 31.03.2019.
 5. Dziś również w liturgii święto św. apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Z okazji imienin pana kościelnego w imieniu własnym i całej parafii składam panu Tadeuszowi podziękowanie za ofiarną posługę kościelnego w naszej parafii i życzenia zdrowia i wielu łask w życiu rodzinnym i w służbie naszej parafii. Szczęść Boże.
 6. Nabożeństwo różańcowe jutro, we wtorek i środę o godz. 16.30. We wtorek prowadzi różaniec klasa VII i VIII.
 7. Możliwość spowiedzi przed uroczystością Wszystkich Świętych i przed I piątkiem codziennie przed nabożeństwami różańcowymi.
 8. W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o 8.00, 11.00 i po południu o 13.30. Po tej Mszy św. wyruszymy z żałobną procesją na cmentarz, gdzie odbędą się modlitwy za zmarłych z różańcem. Bardzo proszę, aby włączyć się w procesję na cmentarz i modlitwy tam odmawiane. Proszę aby przyszli również wszyscy ministranci i lektorzy. We Wszystkich Świętych tradycyjnie przed cmentarzem prowadzona będzie kwesta na Seminarium Duchowne w Tarnowie, którą przeprowadzą ministranci i lektorzy. Niech nasze zamyślenie o śmierci, przemijaniu i wieczności będzie okazją do odnowienia wiary w życie wieczne, w sąd Boży, w odpowiedzialność każdego z nas przed Bogiem za swoje życie. Robiąc porządki na cmentarzu pamiętajmy aby szkło wrzucać do kontenera a pozostałe śmieci, kwiaty na teren poza obrębem cmentarza.
 9. W piątek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w Dzień Zaduszny z kazaniem o 7.00 i 17.00(przed tą Mszą św. różaniec i wypominki) oraz o godz. 8.30 w kaplicy na Wisowatkach. Składka będzie przeznaczona na potrzeby związane z funkcjonowaniem naszego cmentarza parafialnego i na misje z racji I piątku. Na godz. 17.00 zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania, klasa VII, VIII i III Gimnazjum.
 10. W piątek pojadę do chorych od godz. 11.00. Proszę chorych zgłosić do środy w zakrystii.
 11. Do 8 listopada można zyskiwać odpusty zupełne dla dusz czyśćcowych. Nawiedzenie cmentarza, komunia św. modlitwa w intencjach Ojca św. i za zmarłych.
 12. W sobotą Msza św. o godz. 8.00. O 7.30 różaniec i wypominki.
 13. Dziękuję za ofiarę 420 zł rodzinom z Podszumina na kwiaty na listopad i na dekoracje listopadową i na Święto Niepodległości.
 14. Za tydzień po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek jako pomoc w chorobie i wykończeniu domu dla Zenona i Józefa Klesiewiczów z Bratucic, parafia Okulice. Historia dwóch niepełnosprawnych braci została dokładnie opisana na portalu bochniazbliska.pl. Wydruk tego artykułu znajduje się w gablocie pod chórem i na zewnątrz. Są osobami samotnymi, mieszkają w 100-letnim drewnianym domu bez bieżącej wody. Kiedy bracia byli zdrowi wybudowali dom z pustaków, ale budynek od kilku lat stoi w stanie surowym, ponieważ mężczyzn nie stać na wykończenie. Caritas otwarła specjalne konto na które również można wpłacać ofiary. Ofiary będą zbierać panie z Caritas oraz młodzież z klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej z Niedzielisk w ramach projektu w którym uczestniczą "Mieć wyobraźnię miłosierdzia".
 15. Zbliża sie setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi. Główna uroczystość w naszej wsi będzie w piątek 9 XI o godz. 11.11 będzie Msza św. i potem o godz. 12.00 akademia patriotyczna w Domu Ludowym. Już dziś wszystkich proszę abyśmy licznie przybyli na te uroczystości.