1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8.00, suma o 11.00. O 10.45 wypominki roczne. O 9.30 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Po Mszy św., dziękując za łaski otrzymane w minionym roku liturgicznym, odmówimy Litanię do Najświętszemu Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi – Królowi i modlitwę w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Za to można dzisiaj zyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny.
  2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary które przeznaczę na ubezpieczenie Kościoła, Kaplicy i plebani na kolejny rok, również ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.
  3. Dzisiejsza Uroczystość obchodzona jest w naszej Diecezji jako Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza. Modlitwą obejmijmy wszystkich naszych ministrantów i lektorów, aby tę zaszczytną służbę przy ołtarzu spełniali zawsze gorliwie i pobożnie.
  4. W przyszłą niedzielę Msze św., o 8.00 (zmiana tajemnic różańcowych) i 11.00. O godz. 10.45 wypominki roczne. O 9.30 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach.
  5. W przyszłą niedziele rozpoczniemy w Kościele Adwent i nowy rok liturgiczny pod hasłem „W mocy Ducha Bożego”. Będziemy więc wezwani do świadczenia o Panu Jezusie mocą Ducha św. otrzymanego w czasie Bierzmowania.
  6. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas Adwentu wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani. W Adwencie Roraty będą o godz.16.30. Zapraszam już dziś do udziału w Roratach przynamniej po jednej osobie z każdej rodziny. Dzieci będą świecić lampiony roratnie. Roraty będziemy przeżywać według programu z MGN. Będziemy poznawać dary Ducha św. i ich działanie w życiu świętych. Dzieci otrzymają planszę i na nią będą naklejać codziennie odpowiednie obrazki. Obowiązkowo przychodzą na roraty kandydaci do Sakramentu Bierzmowania.
  7. Msze św. w ciągu tygodnia: we wtorek i sobotę o 7.00 rano. W pozostałe dni o godz. 16.30. W środę nowenna do MBNP, w piątek o 16.10 koronka do Bożego Miłosierdzia z wypominkami listopadowymi za zmarłych.
  8. W zakrystii można nabyć lampiony dla dzieci oraz kartki świąteczne. Są jeszcze kalendarze rolników i ścienne. Można również nabywać świecę wigilijną, którą stawiamy na naszych stołach w dzień Wigilii. Składając ofiarę możemy pomóc dzieciom z rodzin najuboższych.
  9. Trwa również rozprowadzanie wigilijnych opłatków. Ofiary składane przy tej okazji to wynagrodzenie dla Pana Organisty. Można zabrać sobie więcej opłatków jeżeli ktoś potrzebuje. Pomyślmy, może obok nas mieszkają osoby samotne czy chore, które nie mogą same przyjść do kościoła aby im umożliwić nabycie opłatków.
  10. W środę przypada 9 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Andrzeja Jeża, Biskupa Tarnowskiego. Pamiętajmy w modlitwach o Pasterzu naszej diecezji.
  11. W czwartek po Mszy św. spotkanie pań z parafialnego oddziału Caritas.
  12. Kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w środę po Mszy św. o godz. 17.15. Do tego Zespołu należą wszyscy należący do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Temat spotkania: „ Celebracje świąt w rodzinie".
  13. W najbliższy piątek, 30 XI święto św. Andrzeja Apostoła.
  14. W najbliższą sobotę 1 XII w kościele w Szczurowej odbędzie sie dekanalny Dzień skupienia dla ministrantów i lektorów. Proszę aby ministranci i lektorzy udali sie na to spotkanie. Rodzice niech im umożliwia ten wyjazd, tym bardziej że mamy najbliżej ze wszystkich parafii naszego dekanatu. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.30, zakończenie około 12.30. Na skupienie mogą przybyć również rodzice jeśli przywożą swoje dzieci. Wszyscy którzy pojadą proszę aby się zapisali w zakrystii. Lektorzy którzy przygotowują się do Bierzmowania uczestniczą w Dniu skupienia obowiązkowo. Dzień skupienia prowadzi ks. Waldemar Wółek, wikariusz ze Szczurowej.
  15. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym m.in.: bezpłatny dodatek – kalendarz ścienny na rok 2019, o Jezusie Chrystusie, Królu królów, głos w dyskusji o szczepionkach – pomagają, czy szkodzą?, o cudzie uzdrowienia w życiu byłego posła.