1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8.00, suma o 11.00. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach. III Niedziela Adwentu rozpoczyna w Kościele Kwartalne Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Rozpoczyna się także nowenna do Dzieciątka Jezus. Na roratach i w czasie Nowenny będziemy się modlić w intencji matek oczekujących potomstwa, a także o to, aby nasze rodziny mogły przeżyć nadchodzące święta w zdrowiu, zgodzie i radości.
  2. Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy także o porządkach w naszych duszach. Nie zapominajmy o pojednaniu się z Bogiem w sakramencie pokuty, czyli spowiedzi adwentowej. W naszej parafii dzień spowiedzi przedświątecznej z udziałem księży z dekanatu będzie jutro 17 XII. Spowiadać będziemy po południu od 14.00 do 17.00 z półgodzinną przerwą o godz. 15.30 do 16.00. W czasie spowiedzi można zakupić opłatki i świece.
  3. Bardzo proszę, aby wszyscy skorzystali z sakramentu pokuty w tym dniu. Pojednanie z Bogiem jest konieczne, aby w zgodzie i miłości podać drugiemu opłatek z życzeniami. Módlmy się o dar miłosierdzia Bożego dla całej parafii. W tym tygodniu w naszym dekanacie spowiedź: jutro Strzelce Wielkie, we wtorek Uście Solne, środa Drwinia, czwartek Grobla, piątek Szczurowa, sobota Okulice.
  4. W przyszłą niedzielę Msze św., o 8.00 i 11.00. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach.
  5. Roraty w tym tygodniu: jutro godz. 17.00, we wtorek o godz. 6.30, w środę i czwartek o godz. 16.30, w piątek i sobotę o godz. 6.30 rano. Nowenna do Dzieciątka Jezus codziennie po Roratach. Gorąco zachęcam do udziału w Godzinkach i Roratach zarówno starszych jak i dzieci, również młodzież przygotowująca się do Bierzmowania.
  6. We wtorek zapraszam od godz. 15.00 rodziców kandydatów do bierzmowania do wykonania świątecznej dekoracji, wykonania szopki i posprzątania kościoła. Zapraszam również obowiązkowo młodzież z klasy VIII i III Gimnazjum czy inne chętne osoby do pomocy. Potrzeba zwłaszcza mężczyzn i młodzieńców bo pracy nie jest tak mało.
  7. Jutro po Mszy św. spotkanie wszystkich którzy biorą udział w akcji kolędników misyjnych. Rodziców proszę aby pomogli dzieciom przygotować stroje i teksty kolędy.
  8. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym m.in.: o młodzieńcu, który mieszkał z dziewczyną, namówił ją do czterech aborcji, pił alkohol, brał narkotyki a teraz zawarł małżeństwo i prowadzi przykładne katolickie życie, Francuzi chcą zmian w swoim kraju, watykański raport o księżach zamordowanych w tym roku, do „GN” dołączono bezpłatną płytę z najpiękniejszymi kolędami.
  9. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, zwłaszcza dzieci z biednych rodzin przez zakup świec Caritas, które są już do nabycia w zakrystii. Niech w każdej rodzinie zapłonie na wigilijnym stole świeca, będąca znakiem miłosierdzia wobec potrzebujących. W zakrystii można nabyć kartki świąteczne.
  10. Trwa również rozprowadzanie wigilijnych opłatków. Ofiary składane przy tej okazji to wynagrodzenie dla Pana Organisty. Prosiłbym, aby te ofiary kształtowały się w granicach przynajmniej 30 zł od rodziny, a jeśli w domu jest więcej rodzin, to niech ofiara będzie nieco większa. Można zabrać sobie więcej opłatków. Pomyślmy, może obok nas mieszkają osoby samotne czy chore, które nie mogą same przyjść do kościoła aby im umożliwić nabycie opłatków.
  11. Gość Niedzielny świąteczny za tydzień będzie w cenie 8 zł.
  12. Sołtys wsi Niedzieliska informuje, że od dzisiaj do końca stycznia przyjmuje ubezpieczenia budynków i OC rolników w PZU.