1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00(zmiana tajemnic różańca św.) i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach.
  2. Zakończyły się wakacje.  Dziękujemy Bogu za miniony czas odpoczynku i prosimy o zdroje łask Miłosierdzia Bożego na zbliżający się nowy rok szkolny, byśmy poprzez edukację i katechezę dzieci i młodzieży oraz chrześcijańskie wychowanie w rodzinach wzrastali w łasce i miłości Boga i człowieka . Nowy rok szkolny i katechetyczny rozpoczniemy Mszą św. jutro o  godz. 9.00. Zapraszam nauczycieli, rodziców oraz dzieci, również przedszkolaków z rodzicami, gdyż nowy rok szkolny powinniśmy rozpocząć z Panem Bogiem.
  3. Msze św. w ciągu tygodnia: jutro, w środę i piątek o godz. 18.00. W pozostałe dni o godz. 7.00 rano. W środę Nowenna do MBNP. W I czwartek miesiąca modlimy sie o powołania kapłańskie i zakonne.
  4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca IX. Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 7.00 i 18.00. Od 17.00 prywatna adoracja Najświętszego. Sakramentu. Składka na misje.
  5. Przypadający w tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca jest dobrą okazją, by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie czy dla innych. Spowiedź codziennie przed Mszą św.
  6. W piątek na godz. 18.00 zapraszam kandydatów do Bierzmowania - klasa VII i VIII Szkoły Podstawowej i ich rodziców na pierwsze nabożeństwo w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Obecność rodziców i kandydatów do bierzmowania obowiązkowa.
  7. W I sobotę miesiąca zapraszam na nabożeństwo pierwszo-sobotnie o które prosiła Maryja w Fatmie. Istotą tego nabożeństwa jest wynagrodzenie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  8. Do istoty tego nabożeństwa należy: spowiedź i komunia św., odmówienie pięć tajemnic różańca św. i rozważanie tajemnic różańcowych, ofiarując tę medytację w wymienionej intencji. O 6.35 będzie różaniec a po Mszy św. rozważanie i modlitwy. Zapraszam serdecznie.
  9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Narodzenia NMP Matki Bożej Siewnej - Głównej Patronki naszej diecezji. Msze św. o 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. W czasie każdej Mszy św. będzie poświęcenie ziarna do siewu. Proszę o podtrzymanie tego pięknego zwyczaju święcenia ziarna.
  10. W dniach od 8 do 9 IX odpust ku czci Narodzenia NMP w Okulicach. Szczegółowy program na afiszach.
  11. Urząd Gminy Szczurowa informuje, że 6 IX 2019 roku o godz. 20.00 w sali kinowej Gminnego Centrum Kultury w Szczurowej odbędzie się spotkanie ws. możliwości otrzymania dofinansowania na wykonanie przydomowych oczyszczalni ścieków. W miejscowości Niedzieliska o dofinansowanie mogą się ubiegać osoby zamieszkujące poza obszarem aglomeracji, czyli mieszkańcy przysiółka Podszumin i Wygoda.
  12. Biskup Tarnowski zwraca się z prośbą, aby 1 IX 2019 r. o godzinie 14.00 rozbrzmiały dzwony kościelne w kościołach diecezji tarnowskiej. Będzie to stanowiło wyjątkową formę wspomnienia o ofiarach najtragiczniejszej wojny w dziejach ludzkości i oddania hołdu polskim żołnierzom, którzy z najwyższym poświęceniem bronili Ojczyzny.
  13. Na stoliku jest dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego. W nim m.in.: dlaczego egzorcyzm powinna poprzedzać wizyta u lekarza psychiatry?, jak przystąpić do Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ przez internet?, o sytuacji Polski przed wybuchem II wojny światowej, o tragedii pod Giewontem. Natomiast „Niedziela”: poświęcona jest w większości sprawie Polski na początku II wojny światowej.