1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. o 7.00 (zmiana tajemnic różańca św.) i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Przeżywamy niedzielę synodalną. Jest to również diecezjalny dzień modlitw o trzeźwość. Polecajmy te sprawę Bogu w naszych modlitwach.
  2. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: jutro św. Hieronima, we wtorek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w środę św. Aniołów Stróżów, w piątek św. Franciszka z Asyżu, w sobotę św. Faustyny Kowalskiej.
  3. We wtorek rozpoczynamy październikowe nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 16.30. Msza św. z czytanką a potem różaniec. Zachęcam do licznego udziału w tym nabożeństwie, zwłaszcza dzieci, młodzież i starszych. Pamiętajmy o słowach św. Jana Pawła II: „Weźcie znów ufnie do rąk koronkę różańca odkrywając ją na nowo”. Niech z każdej rodziny przychodzi choć jedna osoba na różaniec. We wtorek poświęcenie wszystkich różańców.
  4. Dzieci ze Szkoły Podstawowej otrzymają plansze z nabożeństwami różańcowymi. Na planszach będziemy naklejać obrazki. Naklejki będą rozdawane po każdym nabożeństwie. Na koniec miesiąca dzieciom zostaną rozdane nagrody. W sposób szczególny do udziału w tym nabożeństwie zapraszam należących do Róż Różańcowych.
  5. Dzieci z klasy II i III, przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam wraz z rodzicami na Mszę św. i nabożeństwo różańcowe w środę o 16.30. Zostaną poświęcone i wręczone dzieciom różańce. Po Mszy św. spotkanie w kościele. W piątek zapraszam rodziców i kandydatów do sakramentu Bierzmowania. Kandydaci otrzymają poświęcone różańce.
  6. W sobotę Msza św. i różaniec, który poprowadzi róża św. Faustyny o godz. 8.00. połączony z nabożeństwem I sobotnim. Bóg zapłać siostrom z Róży św. Faustyny za ofiarę 200 zl na Papieskie Dzieła Misyjne.
  7. W sobotę po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.
  8. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom z Błonia, które zakupiły kwiaty do kościoła. Na następną niedzielę proszę o kwiaty kolejne rodziny z Błonia.
  9. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 16.30 Od 15.30 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka na Dzieło Misyjne Kościoła. O godz. 8.00 wyjazd do chorych. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii do środy. Spowiedź codziennie przed Mszą św.
  10. W przyszłą niedzielę Msze św. o 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. O godz. 15.00 nabożeństwo różańcowe.
  11. W najbliższą sobotę Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli, Wychowawców i Katechetów do Sanktuarium św. Szymona z Lipnicy. Szczegóły na afiszu.
  12. Dziś o godz. 14.00 w Domu Ludowym odbędzie się zebranie wiejskie. Tematem będzie określenie przedsięwzięć i zadań na które sołectwo chce przeznaczyć środki z funduszu sołeckiego, wolne wnioski, zapytania i dyskusja.
  13. Na stoliku jest dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego. W nim m.in.: specjalny dodatek – margaretka z modlitwą za kapłanów ( wystarczy zebrać 7 osób i odmawiać choćby Zdrowaś Maryjo codziennie za księdza – czekamy na takie margaretki),o różańcowym sanktuarium w Pompejach,na co zwracać uwagę aby zakupy w sieci były bezpieczne?, o polskich misjonarzach głoszących ewangelię po całym świecie.
  14. W zakrystii można nabyć kalendarze z wieńcami dożynkowymi w cenie 6 zł. oraz kalendarze rolników po 22 zł. Można również nabyć różance po 3 i 8 zł.
  15. Za tydzień rozpoczyna się tygodniowy odpust w Sanktuarium Matki Bożej w Bochni.