1. Dzisiaj Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny w Nowym Sączu. Pielgrzymując duchowo z uczestnikami tego marszu módlmy się aby życie ludzkie było szanowane od poczęcia aż po naturalną śmierć, oraz by żadne zgubne ideologie nie zagrażały życiu małżeńskiemu i rodzinnemu. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. o 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. O 15.00 nabożeństwo różańcowe.
  2. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o 16.30. Najpierw Msza św. z czytanką a potem różaniec. Zachęcam do liczniejszego udziału w tym nabożeństwie. Rodzice niech zachęcą swoje dzieci do udziału w różańcu, aby wprowadzać je w klimat modlitwy. Niech z każdej rodziny przychodzi choć jedna osoba na różaniec. W sobotę Msza św. i różaniec o godz. 8.00.
  3. Jutro różaniec prowadzą ministranci, we wtorek dzieci z klasy VI, w środę róża św. Kingi, w czwartek Grupa Misyjna, w piątek lektorzy.
  4. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: jutro wspomnienie NMP Różańcowej, w piątek św. Jana XXIII, papieża, w sobotę bł. Jana Beyzyma.
  5. Przybliża się miesiąc listopad, miesiąc naszej szczególnej pamięci o tych, dla których czas ziemskiej pielgrzymki dobiegł już końca. Pamiętajmy też o duchowych formach pomocy duszom zmarłych. Wśród nich ważne miejsce zajmują wypominki z modlitwą za zmarłych.
  6. W przyszłą niedzielę Msze św. o 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Najbliższa niedziela to także kolejny DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem: "Wstańcie, chodźmy". W tym dniu poprzez ofiary składane do puszek budujemy papieżowi żywy pomnik, czyli wspieramy Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która przyznaje stypendia dla zdolnej młodzieży, ale pochodzącej z biednych i wielodzietnych rodzin. Zbiórkę przeprowadzi młodzież i lektorzy. Każdy ofiarodawca otrzyma pamiątkowy obrazek i naklejkę.
  7. W zakrystii można nabyć kalendarze ścienne w cenie 6 zł oraz kalendarze rolników w cenie 22 zł.
  8. Dziś odpust w parafii Szczurowa ku czci Matki Bożej Różańcowej o godz. 14.00. W Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni rozpoczyna się dzisiaj tygodniowy odpust. Program jest wywieszony w gablocie.
  9. Kolejny Kurs dla fotografów i filmowców, którzy chcą wykonywać swoją pracę w czasie liturgii, odbędzie się w Brzesku 16 XI.
  10. Bezpłatne badania słuchu w Ośrodku Zdrowia MEDYK w Szczurowej w dn. 8 X we wtorek w godz. 8.00-13.00. Szczegóły na plakacie
  11. W czwartek po Mszy św. o godz. spotkanie Grupy Misyjnej.
  12. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom z Błonia, które zakupiły kwiaty do kościoła. Na następną niedzielę proszę o kwiaty rodziny z Gór.
  13. Na stoliku jest dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego. W nim m.in.: o tym jak siostrę Faustynę widział jej kierownik duchowy ks. Michał Sopoćko, o niebiańskim pochodzeniu i ogromnej mocy różańca, o rozpoczynającym się w Watykanie Synodzie dla Amazonii. Natomiast w „Niedzieli”: tematem numeru jest różaniec, przesłanie z Medjugorie, kto nie wierzy w istnienie diabła, nie wierzy w Ewangelię.
  14.  Komunikat o Radiowo-Internetowym Studium Biblijnym

Drodzy Diecezjanie!

Gorąco zapraszam Was do uczestnictwa w kolejnym roku wykładów prowadzonych w ramach Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego. W ramach tegorocznych wykładów, które rozpoczynają się od dzisiejszej niedzieli, zostaną podjęte tematy dotyczące osoby Matki Bożej, prezentujące Jej figury/zapowiedzi w Starym Testamencie, historię Maryi w Nowym Testamencie oraz dziejach pierwotnego Kościoła, a także Jej obraz nakreślony przez teologię, muzykę i sztukę.

Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach Diecezjalnego Radia RDN Małopolska oraz RDN Nowy Sącz w każdą niedzielę o godz. 18.00 oraz powtarzane w poniedziałki o godz. 20.10. Teksty oraz pliki dźwiękowe z wykładami będą zamieszczane na stronach internetowych Tarnowskiego Gościa Niedzielnego oraz Radia RDN.

Bardzo zachęcam do skorzystania z tej cennej oferty, która znacząco wpisuje się w potrzebę katechezy dorosłych, o czym była mowa w ubiegłą niedzielę w ramach tematyki  25. niedzieli synodalnej.
Wszystkim słuchaczom Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego życzę pogłębienia wiedzy oraz wzrostu wiary poprzez osobiste spotkania z Bogiem obecnym w swoim Słowie.
W tym duchu udzielam pasterskiego błogosławieństwa

† Andrzej Jeż   BISKUP TARNOWSKI