1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.30(zmiana tajemnic różańca św.) i 11.00. O 9.30 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Po południu nabożeństwo różańcowe o 15.00 za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych w naszej parafii.
  2. Do 8 listopada można zyskiwać odpusty zupełne dla dusz czyśćcowych. Nawiedzenie cmentarza, komunia św. modlitwa w intencjach Ojca św. i za zmarłych. Do piątku o godz. 16.00 różaniec połączony z wypominkami listopadowymi. Zachęcam do modlitwy za duszami w Czyśćcu cierpiącymi. Nie szczędźmy tej modlitwy, której potrzebują nasi zmarli.
  3. Dziękuję za wszystkie ofiary składane przy okazji wypominek, których dużą część przeznaczam na utrzymanie plebanii, min, na ogrzewanie całego budynku w tym również części duszpasterskiej, zakup drzewa i węgla oraz na inne inwestycje na plebanii i inne cele diecezjalne.
  4. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: jutro św. Karola Boromeusza, biskupa, w sobotę rocznica poświęcenia Bazyliki Lateraneńskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – papieża. Msze św. codziennie o godz. 16.30, w środę nowenna do MBNP, w sobotę Msza św. o godz. 6.30. W I czwartek miesiąca modlimy sie o powołania kapłańskie i zakonne.
  5. Robiąc porządki na cmentarzu pamiętajmy aby szkło wrzucać do kontenera a pozostałe śmieci, kwiaty na teren poza obrębem cmentarza. Chryzantemy kładziemy poza ogrodzenie, nie rzucamy do kosza, pan grabarz będzie je porządkował.
  6. W przyszłą niedzielę Msze św. będą o godz. 7.30 i 11.00. O 9.30 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach.
  7. W przyszłą niedziele będziemy też przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Będzie to okazja, by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę poprzez dar modlitwy w ich intencji oraz w intencji wszystkich prześladowców. Ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć prześladowanych chrześcijan w Sudanie Południowym. Zbiórkę przeprowadzą panie z parafialnego oddziału Caritas.
  8. Na stoliku jest dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego. W nim m.in.: prosimy o pomoc ludzi tu na ziemi a dlaczego nie tych w niebie?, jak zostać świętym tu na ziemi, o nowej książce ks. Kard. Roberta Saraha, który próbuje obudzić nas z letargu wiary, o cmentarzach które wzbudzają zachwyt. Gość Niedzielny” kosztuje 6 zł.
  9. Urząd Gminy w Borzęcinie informuje, że w dniu 4 XI 2019 r. na terenie miejscowości Borzęcin Górny zostanie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego
    i elektronicznego.
  10. W kaplicy Miłosierdzia Bożego można zabrać miesięcznik „Apostolstwo Chorych” na miesiąc XI. Dowolna ofiara min. 2 zł.
  11. Dziękuję za ofiarę rodzinom z Błonia, rodzinom z Wygody i rodzinom z Podszumina na kwiaty na listopad i na dekoracje listopadową.
  12. Szkoła Podstawowa w Niedzieliskach zaprasza na akademie z okazji Święta Niepodległości w najbliższy piątek 8 XI o godz. 12.00 w Domu Ludowym.
  13. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone podczas kwesty na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Ks. Rektor zapewnia o modlitewnej pamięci o dobrodziejach seminarium za których codziennie jest odprawiana msza św..