1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8.00, suma o 11.00. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach. Dziś w Kościele w Polsce przeżywamy „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie”. Jest to fundusz pomocy misjonarzom pracującym na Ukrainie, Białorusi, Rosji i w Kazachstanie. Po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszek na ten cel. W miarę możliwości złóżmy swój dar serca dla braci żyjących w znacznie większej biedzie niż my. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
 2. W piątek 13 XII przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (1981 r.). Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem.
 3. W środę po Mszy św. spotkanie wszystkich którzy biorą udział w akcji kolędników misyjnych. Rodziców proszę aby pomogli dzieciom przygotować stroje i teksty kolędy.
 4. W czwartek od godz. 8.00 udam się z posługą sakramentalną do chorych przed świętami Bożego Narodzenia. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii. Równocześnie informuję, że pan Janusz, nadzwyczajny szafarz Eucharystii może chorym zanieść komunie św. w święta Bożego Narodzenia. W tej sprawie trzeba się umówić z nim osobiście.
 5. Msza św. ku czci Matki Bożej Niepokalanie Poczętej – zwana „Roratami” o godz. 16.30, w sobotę o godz. 8.00 rano. Pół godziny przed Mszą św. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do udziału w Godzinkach i Roratach zarówno starszych jak i dzieci, również młodzież przygotowującą sie do bierzmowania.
 6. W przyszłą niedzielę Msze św., o 8.00 i 11.00. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach. W liturgii wspominamy: w piątek św. Łucji, dziewicy i męczennicy, w sobotę św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła,
 7. Trwa również rozprowadzanie wigilijnych opłatków. Ofiary składane przy tej okazji to wynagrodzenie dla Pana Organisty. Prosiłbym, aby te ofiary kształtowały się w granicach przynajmniej 30 zł od rodziny, a jeśli w domu jest więcej rodzin, to niech ofiara będzie nieco większa. Można zabrać sobie więcej opłatków. Pomyślmy, może obok nas mieszkają osoby samotne czy chore, które nie mogą same przyjść do kościoła aby im umożliwić nabycie opłatków.
 8. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie 16 XII.  
 9. Jutro na mszy św. o godz. 16.30 dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. oraz kandydaci do bierzmowania klasy VII i VIII przeżyją poświęcenie i nałożenie medalików. Po mszy św. krótkie spotkanie dla rodziców celem omówienia m.in. dekoracji świątecznej do kościoła(rodzice dzieci z klasy II i IIII i młodzieży z klasy VIII), potem spotkanie rodziców i dzieci z klasy II i III.
 10. Wójt Gminy Szczurowa zaprasza na JARMARK BOŻONARODZENIOWY, który odbędzie się w najbliższą sobotę na Rynku w Szczurowej w g. 14.00 – 16.30. W programie min: spotkanie ze św. Mikołajem, degustacja potraw, loteria fantowa i inne atrakcje.
 11. Na stoliku jest dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego. W nim m.in.: dlaczego gdy jedni przyjmują Jezusa, inni Nim gardzą?, historia domu Matki Bożej cudownie przeniesionego do Loreto, o początkach Wspólnoty z Taize, która organizuje Europejskie Spotkanie Młodych we Wrocławiu, historia złota wywiezionego z Polski w pierwszych dniach września 1939 r.
 12. Bóg zapłać Klubowi Niedzieliska z Chicago za ofiarę 200 $ na wydatki związanie z przygotowaniem szopki i dekoracji świąteczne i na Caritas. Bóg zapłać pewnej rodzinie za ofiarę 800 zł na potrzeby naszej parafii(nagrody za roraty i dofinansowanie wycieczki Kolędników misyjnych).