1. Dzisiejsza Niedziela to Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego. Rozpoczyna się Okres Zwykły przed Wielkim Postem. Msze św. o godz. 7.30 i 11.00. O 10.45 wypominki roczne. O godz. 9.30 Msza św. na Wisowatkach.
  2. Msze św. w ciągu tygodnia: w środę i w piątek o godz. 16.30. W pozostałe dni o 7.00. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego. Zachęcam do udziału we mszach św. również w dzień powszedni.
  3. Od soboty rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach i konferencjach. O dar jedności dla wszystkich wyznawców Chrystusa będziemy się modlić w ciągu tygodnia.
  4. W piątek Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu.
  5. Na stoliku jest dzisiejszy numer "Gościa Niedzielnego", w nim min. co zrobić, aby dorastające dzieci nie porzucały wiary?, na czym polega zgodna z nauczaniem Kościoła ekologia?, dlaczego katolik nie może wierzyć we wróżby?, czy w Rosji naprawdę nie ma alternatywy dla stalinizmu i putinizmu?.
  6. Kolęda w tym tygodniu:
    Niedziela 12 I od 15.30 Wisowatki dalsza część do końca.
    Poniedziałek 13 I od godz. 14.00 Niedzieliska strona prawa od Szczurowej dalsza część do końca
    Wtorek 14 I od godz. 14.00 Niedzieliska strona lewa od Szczurowej dalsza część do końca
  7. Sołtys wraz z Zarządem Wspólnoty Gruntowej zaprasza mieszkańców na spotkanie do Domu Ludowego dziś o godzinie 14.00. Tematem spotkania będzie wybór firmy wykonującej przyłącza kanalizacyjne i wysokość kwoty dofinansowania tych przyłączy przez Wspólnotę
  8. Wyjazd do Brzeska na jasełka pt. "Złożona miłość". w niedzielę 19 I o godz. 16.00 spod kościoła. Można się zapisywać w zakrystii. Cena 10 zł. Jasełka przedstawia Grupa Teatralna przy parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku.
  9. W poniedziałek odeszła do wieczności + Zofia Wyczesany z Podszumina. Pogrzeb był w czwartek. W USA odszedł do wieczności + Zbigniew Strączek, zasłużony dla naszej parafii, działał w Klubie Niedzieliska w Chicago. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu...