1. Msze św. dniu dzisiejszym o 7.30 i 11.00. O godz. 10.45 wypominki roczne. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach.
  2. Do soboty trwa w kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach i konferencjach. O dar jedności dla wszystkich wyznawców Chrystusa będziemy się modlić w ciągu tygodnia.
  3. We wtorek 21 I będziemy obchodzić Dzień Babci a w środę Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w ich intencji, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
  4. Dyrektor, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Niedzieliskach  zapraszają  na  uroczystą akademię z okazji Dnia Babci i Dziadka, która  odbędzie się dnia we wtorek 21 I. W intencji babć, dziadków i starszych osób z naszej parafii zostanie we wtorek odprawiona Msza św. o godz. 9.15, a następnie o 10.00 będzie występ dzieci i młodzieży w Domu Ludowym.
  5. Msze św. w ciągu tygodnia: jutro, w środę  i piątek o godz. 16.30. W pozostałe dni o 7.00 rano. Naszych drogich dziadków i nasze rodziny polecimy Matce Bożej Nieustającej Pomocy w środę podczas nowenny. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego. Zachęcam do udziału we mszach św. również w dzień powszedni.
  6. W liturgii przeżywać będziemy: jutro św. Fabiana, pap. i męczennika oraz św. Sebastiana, męczennika(odpust w parafii Strzelce Wielkie), we wtorek św. Agnieszki, w piątek św. Franciszka Salezego, w sobotę święto nawrócenia św. Pawła Apostoła, 6 r. świeceń biskupich Stanisława Salaterskiego, biskupa pomocniczego naszej diecezji. Polecajmy Go Bogu w naszej modlitwie.
  7. W przyszłą Niedzielę Msze św. o godz. 7.30 i 11.00 oraz o 9.30 Msza św. na Wisowatkach. Jest to Światowy Dzień chorych na trąd. W najbliższą niedzielę odpust w parafii Uście Solne.
  8. W zakrystii można kupić gromnice po 5 i 8 zł.
  9. Na stoliku jest dzisiejszy numer "Gościa Niedzielnego", w nim min. dlaczego Kościół katolicki angażuje się w działalność ekumeniczną?, skąd bierze się pokój serca oraz dlaczego warto tracić czas dla Pana Jezusa na adoracji Najświętszego Sakramentu?, w jaki sposób dron zabójca zabił Sulejmaniego, reportaż o sanktuarium w Starej Wsi, które szczególnie wybrała sobie Matka Boska, przepis na doskonały chleb domowy. W „Małym Gościu Niedzielnym” dla młodzieży min. plakat z Dawidem Kubackim.
  10. Wyjazd do Brzeska na jasełka pt."Złożona miłość". dziś o godz. 16.00 spod kościoła. Jasełka przedstawia Grupa Teatralna przy parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku.
  11. W kaplicy Miłosierdzia Bożego można zabrać miesięcznik „Apostolstwo Chorych” na II. Dowolna ofiara min. 2 zł.
  12. W najbliższą sobotę o godz. 8.30 na hali sportowej w Szczurowej rozpocznie się Dekanalny Turniej Piłki Nożnej dla ministrantów i lektorów. Serdecznie zapraszam do kibicowania naszym lektorom.
  13. Zarząd Spółki dla zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej wsi Niedzieliska informuje wszystkich członków i udziałowców że w dniu 26 I 2020 r.(niedziela) o godz. 13.30 odbędzie sie zebranie w Domu Ludowym. Temat zebrania: Sprawozdanie finansowe za rok 2019, uchwalenie planu finansowego na 2020 r., omówienie planu gospodarczego na 2020 r., uchwalenie stosownych uchwał, wnioski, dyskusja i pytania. Zakończenie zabrania. Zarząd prosi o obecność udziałowców.
  14. Dziś przypada 9 rocznica śmierci Ks. Prałata Franciszka Ozorki. Polećmy jego dusze Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu...
  15. Komunikat Biskupa Tarnowskiego. Drodzy Diecezjanie! Przypadająca w tym roku setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II będzie okazją do Narodowej Dziękczynnej Pielgrzymki do Rzymu. Wierni ze wszystkich polskich diecezji zgromadzą się 17 maja na Placu św. Piotra na wspólnej Eucharystii pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka. Założeniem tego wydarzenia jest modlitewne zjednoczenie Polaków wokół osoby i dziedzictwa Świętego Papieża Polaka.

Gorąco zachęcam wszystkich, którzy mają taką możliwość, do licznego udziału w Narodowej Pielgrzymce. Niech będzie to wyraz naszego przywiązania do Świętego Jana Pawła II oraz jego wielkiej spuścizny nauczania, którym pragniemy karmić się również przemierzając drogę V Synodu naszej diecezji.
    Na pielgrzymi szlak wyruszy z naszej diecezji m.in. cała wspólnota Tarnowskiego Seminarium Duchownego. Dla osób indywidualnych i grup parafialnych, ruchów oraz stowarzyszeń, została przygotowana przez Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowo – Turystyczne „ITER” oferta wyjazdu do Rzymu. Zgłoszenia indywidualne i grupowe są przyjmowane w Biurze „ITER” przy ul. Urszulańskiej 9 w Tarnowie do 15 lutego 2020 r. Ufam, iż nasza diecezja będzie licznie reprezentowana podczas majowej Pielgrzymki Narodowej.
    Wszystkim Diecezjanom udzielam pasterskiego błogosławieństwa  † Andrzej Jeż
    BISKUP TARNOWSKI