1. Msze św. dniu dzisiejszym o 7.30 i 11.00 oraz o 9.30 Msza św. na Wisowatkach. O godz. 10.45 wypominki roczne. Dziś w naszym dekanacie w Uściu Solnym odpust parafialny. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00. Dziś przeżywamy w naszej diecezji niedzielę synodalną.
  2. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc chorym na trąd, aby byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.
  3. W przyszłą Niedzielę Msze św. o godz. 7.30 (po tej Mszy św. zmiana tajemnic różańca św.) i 11.00 oraz o 9.30 Msza św. na Wisowatkach. Za tydzień przypada 45 rocznica Święceń biskupich Księdza Biskupa Seniora Władysława Bobowskiego. Naszą modlitwą wyraźmy mu wdzięczność za wierną posługę w diecezji.
  4. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego. Zgodnie z żydowskim prawem 40 dni po urodzeniu Jezusa, Maryja i Józef zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, by je przedstawić Bogu i złożyć ofiarę. Przychodzimy ze świecami. Zostaną one poświęcone, i przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, będą nam przypominały o Jezusie – Światłości Narodów. Składka w tym dniu na wsparcie klasztorów kontemplacyjnych w naszej diecezji, zwłaszcza Klarysek w Starym Sączu. Bernardynek w Zakliczynie i Karmelitanek w Tarnowie. To święto jest zarazem Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy, że siostry każdego dnia modlą się za nas wszystkich i całą naszą Diecezję. W zakrystii można kupić gromnice oraz kalendarze .
  5. Msze św. w ciągu tygodnia o 16.30. We wtorek, czwartek i w I sobotę miesiąca o godz. 7.00.
  6. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: jutro Międzynarodowy dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu, we wtorek św. Tomasza z Akwinu, jednego z najwybitniejszych filozofów i teologów, w środę rocznica poświęcenia bazyliki katedralnej w Tarnowie, w piątek św. Jana Bosco, założyciela salezjanów i wielkiego pedagoga i apostoła młodzieży.
  7. Dzisiaj o godzinie 17:00 w Gminnym Centrum Kultury w Szczurowej odbędzie się koncert charytatywny „DLA ANGELIKI”. Wystąpi zespół „Trzy nie 4” z Mielca, który zagra kolędy w aranżacji rockowej. Koncertowi towarzyszyć będzie aukcja przedmiotów i voucherów ofiarowanych przez Darczyńców. Cały dochód ze zbieranych do puszek datków i zorganizowanej aukcji zostanie przekazany na rehabilitację Angeliki Wyrzykowskiej, która 24 X 2019 r. uczestniczyła w wypadku samochodowym w Niegardowie w powiecie proszowickim. Zginęły w nim cztery osoby. Angelika – pasażerka samochodu osobowego – jako jedyna przeżyła, ale przed nią jeszcze wiele miesięcy bardzo kosztownej rehabilitacji.
  8. Na stoliku jest dzisiejszy numer "Gościa Niedzielnego", w nim min. słowa papieży, wygłoszone na terenie obozu niemieckiego Auschwitz, odpowiadające na pytanie, jak mogło dojść do takiego ludobójstwa, o tym, jak można nie być w stanie podnieść się z łóżka i żyć pełnymi garściami, o kulisach wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec profesor Ewy Budzyńskiej występującej w obronie tradycyjnej rodziny, o nieprawdziwości tezy, że papież Benedykt występuje przeciw papieżowi Franciszkowi, jaki jest cel Dnia Islamu?.
  9. Zarząd Spółki dla zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej wsi Niedzieliska informuje wszystkich członków i udziałowców że dziś 26 I 2020 r.(niedziela) o godz. 14.00 odbędzie sie zebranie w Domu Ludowym. Temat zebrania: Sprawozdanie finansowe za rok 2019, uchwalenie planu finansowego na 2020 r., omówienie planu gospodarczego na 2020 r., uchwalenie stosownych uchwał, wnioski, dyskusja i pytania. Zakończenie zabrania. Zarząd prosi o obecność udziałowców.
  10. Zakończyłem w parafii wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Bardzo dziękuję za życzliwe przyjęcie, gościnność, za klimat wspólnej modlitwy, dzielenie się zatroskaniem o różne sprawy parafii i rodzin oraz za złożone ofiary, których znaczna część przeznaczona jest na cele wyznaczone przez Ks. Biskupa, min. na Seminarium Duchowne, Caritas i dla Księży emerytów oraz pracujących na misjach. Ofiary przeznaczyłem również w ostatnim czasie na dofinansowanie dwóch wycieczek dzieci i młodzieży, na przygotowanie szopki i wystroju na Święta BN. W imieniu obdarowanych dziękuję także za ofiary złożone dla Pana Kościelnego za wodę, dla ministrantów i lektorów.
  11. Wczoraj na hali sportowej w Szczurowej odbył się Dekanalny Turniej Piłki Nożnej dla ministrantów i lektorów. Nasi lektorzy zajęli trzecie miejsce. Gratulujemy!
  12. Kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w środę po Mszy św. o godz. 17.15. Do tego Zespołu należą wszyscy należący do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Temat spotkania: „Parafia wspólnotą i szkołą miłosierdzia".