1. Msze św. dniu dzisiejszym o 7.30 i 11.00 oraz o 9.30 Msza św. na Wisowatkach. O godz. 10.45 wypominki roczne.        Składka dzisiejsza na wsparcie klasztorów kontemplacyjnych w naszej diecezji, zwłaszcza Klarysek w Starym Sączu. Bernardynek w Zakliczynie i Karmelitanek w Tarnowie. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. Dziś      przypada 45 rocznica Święceń biskupich Księdza Biskupa Seniora Władysława Bobowskiego. Naszą modlitwą wyraźmy mu wdzięczność za wierną posługę w diecezji.
  3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: jutro św. Błażeja, po Mszy św. tradycyjne poświecenie gardeł, w środę św. Agaty, błogosławieństwo chleba, wody i soli, Jej imię oznacza „dobra”; jej wstawiennictwu przypisuje się ocalenie jej rodaków po wybuchu Etny i z tej okazji błogosławi się chleb jako znak dobroci oraz wodę, która chroni przed niebezpieczeństwem ognia. W czwartek św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy, I czwartek miesiąca modlimy sie o powołania kapłańskie. W czwartek przypada 4 rocznica święceń biskupich Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza, bpa pomocniczego naszej diecezji.
  4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca lutego. Msza św. wotywna o NSPJ o godz. 16.30. Przed Mszą wieczorną od godz. 15.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja. Składka na misje. Spowiedź codziennie przed każda Mszą św. Zapraszam kandydatów do bierzmowania z klasy VII i VIII wraz z rodzicami. Młodzież z klasy VIII otrzyma poświęcone książeczki. W I piątek pojadę do chorych od godz. 8.00, proszę aby do środy chorych zgłosić w zakrystii.
  5. W przyszłą Niedzielę Msze św. o godz. 7.30 i 11.00 oraz o 9.30 Msza św. na Wisowatkach.
  6. Miesiąc luty jest poświęcony modlitwom za konających; pamiętajmy w modlitwach o tych, których Bóg powołuje do wieczności.
  7. Msze św. w ciągu tygodnia o 16.30. W czwartek i w sobotę o godz. 7.00.
  8. Na stoliku jest dzisiejszy numer "Gościa Niedzielnego", w nim min. o inwazji marksizmu na polskich uniwersytetach i konformizmie kadry dydaktycznej, o powołaniach zakonnych z Facebooka, o istocie konfliktu wokół reform wymiaru sprawiedliwości, jak walczyć z nadwagą?.
  9. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. W ten sposób możemy zadecydować, żeby przynajmniej 1% naszego podatku poszedł na cele, które są bliskie każdemu z nas. Wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie - my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Dlatego Ks. Biskup zwraca się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie 1% należnego podatku na cele pożytku publicznego realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Blankiety są na stoliku lub w zakrystii.
  10. Jutro na godz. 17.00 zapraszam rodziców dzieci i młodzieży klasy II i III Szkoły Podstawowej i klasy VIII oraz młodzież z klasy VIII do zdemontowania i zabezpieczenia szopki i dekoracji świątecznej. Zapraszam również inne chętne osoby do pomocy i lektorów.