1. Msze św. dniu dzisiejszym o 7.30 i 11.00 oraz o 9.30 Msza św. na Wisowatkach. O godz. 10.45 wypominki roczne. Dziś czytamy list Prymasa Polski przed beatyfikacją ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego.
  2. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Dziś do Lourdes przybywają chorzy pielgrzymi z całego świata.
  3. W tym dniu przypada Światowy Dzień Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, wobec tych, do których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan.
  4. W piątek, 14 lutego, przypada święto św. Cyryla (826-869), mnicha, i św. Metodego (815-885), biskupa. Obaj święci są uważani za apostołów Słowian. W 1980 roku papież św. Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy, podnosząc tym samym ich wspomnienie do rangi święta.
  5. Tego samego dnia tradycja wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas, przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, wszak trwa jeszcze karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Panem Bogiem weszli na wspólną drogę życia.
  6. Msze św. we wtorek i czwartek o godz. 7.00. Jutro, w środę i piątek o godz. 16.30. W sobotę o godz. 6.00. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek przed Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego. Zachęcam do udziału we mszach św. również w dzień powszedni.
  7. Na mszę św. w środę zapraszam dzieci I komunijne z rodzicami, aby wziąć udział w obrzędzie poświęcenia i wręczenia dzieciom książeczek.
  8. W przyszłą Niedzielę Msze św. o godz. 7.30 i 11.00 oraz o 9.30 Msza św. na Wisowatkach. Składka w przyszłą niedzielę w całej diecezji jest przeznaczona na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  9. Rekolekcje parafialne rozpoczniemy w tym roku w niedzielę 23 II. Program podam za tydzień.
  10. Dziś po Mszy św. bardzo proszę zabrać listy wpłat na ogrzewanie Kościoła i pensje dla P. Kościelnego. Jest to druga rata. Listy do odebrania w zakrystii.
  11. Wójt Gminy Szczurowa zawiadamia, że dnia 14.02.2020 r. (piątek) o godz. 17.00 w Gminnym Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej odbędzie się spotkanie informacyjne z przedstawicielem gazowni na temat możliwości gazyfikacji przysiółka Podszumin. Dalsze procedowanie rozbudowy sieci uzależnione będzie od zainteresowania mieszkańców, w tym ilości osób obecnych na spotkaniu. Uprzejmie prosimy o liczne przybycie wszystkich zainteresowanych.
  12. Serdeczne podziękowanie składam rodzicom i młodzieży, którzy pomagali przy rozbieraniu szopki i dekoracji Bożonarodzeniowej. Dziękuję również panu kościelnemu, panu grabarzowi, szafarzowi Eucharystii i kilku osobom które przyszły do pomocy.
  13. Zapowiedzi przedślubne - zapowiedź I. Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Klaudia WRZĘPSKA, parafia zamieszkania Niedzieliska oraz Paweł KISZELEWSKI, parafia zamieszkania Unieck.
  14. Rekolekcje dla chłopców od 16 roku życia, odbędą się w Błoniu koło Tarnowa (w domu seminaryjnym) w dniach 28.02 – 1.03 br. WYPROSZONY – temat rekolekcji będzie nawiązywał do biblijnego Samuela. W ten sposób ukażemy powołanie Proroka i odniesiemy je do codziennego życia młodego człowieka. Ojciec duchowny z Seminarium będzie je prowadził z Braćmi Klerykami naszego, tarnowskiego Seminarium Duchownego.
  15. W sobotę wycieczka uczestników kolędy misyjnej do Krakowa i Zakopanego. Wyjazd spod kościoła o godz. 6.45.