1. Msze św. dniu dzisiejszym o 8.00, i 11.00. O godz. 10.45 wypominki roczne. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach. Dziś po każdej Mszy św. adoracja w ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego. Składka dzisiejsza jest przeznaczona na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
  2. W ciągu tygodnia msze św. we wtorek i sobotę o 7.00 rano, w pozostałe dni o godz. 16.30. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek przed Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego. Zachęcam do udziału we mszach św. również w dzień powszedni.
  3. W sobotę, 22 II w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez Świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Święto to jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci Świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.
  4. Miesiąc luty jest w Kościele poświęcony modlitwom za konających. Wszystkich którzy stoją na progu śmierci polecajmy w tym miesiącu Bogu aby w łasce uświęcającej mogli odejść z tego świata.
  5. W przyszłą niedzielę 23 II rozpoczynamy Parafialne rekolekcje wielkopostne Będzie je głosił ojciec Jerzy Czapla, redemptorysta ze Skarżyska Kamiennej. Przed południem Msze św. o godz. 7.30 i 11.00 oraz o 9.30 w kaplicy na Wisowatkach z kazaniem ogólnym. Po południu o godz. 15.00 Nabożeństwo Eucharystyczne z nauką stanową dla rodziców i małżonków. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablotach ogłoszeń. Jest również wydrukowany na kartkach. Można go sobie również zabrać po Mszy św. Już dziś proszę wszystkich o takie planowanie swoich zajęć, aby wziąć udział w nabożeństwach rekolekcyjnych. Uczestnictwo w Rekolekcjach wynika z obowiązku troski o rozwój naszej wiary i podejmowania chrześcijańskiego nawrócenia. Brak udziału w Rekolekcjach byłby więc grzechem zaniedbania. Bardzo proszę o modlitwy w intencji dobrego i owocnego przeżycia Rekolekcji dla wszystkich parafian. Te ćwiczenia duchowne są potrzebne do umocnienia naszej wiary, miłości i nadziei.
  6. W sobotę spotkanie Grupy Misyjnej o godz. 9.30.
  7. W kaplicy Miłosierdzia Bożego można zabrać miesięcznik „Apostolstwo Chorych” na miesiąc III. Dowolna ofiara min. 2 zł.
  8. Zapowiedzi przedślubne - zapowiedź II. Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Klaudia WRZĘPSKA, parafia zamieszkania Niedzieliska oraz Paweł KISZELEWSKI,  parafia zamieszkania Unieck.
  9. Na stoliku jest dzisiejszy numer "Gościa Niedzielnego", w nim min. o najnowszej książce, w której papież Franciszek opowiada o swoich spotkaniach ze św. Janem Pawłem II, o opowieść s. Bogdany o bł. Ks. Michale Sopoćce, o seniorach, którzy są bogactwem Kościoła, dlaczego Palestyńczycy odrzucają w całości plan pokojowy Trumpa?.
  10. W sobotę 29 II w Szczurowej, po wieczornej Mszy św. rozpocznie się kurs przedmałżeński.
  11. Zarząd Spółki dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej Wsi Niedzieliska informuje, że 20 II w czwartek będzie wydawał drewno opałowe. W sprzedaży jest również drewno budowlane i żerdzie. Zbiórka o godz. 15.00 - Błonie, na parkingu cmentarz, strona wschodnia.