1. Dzisiaj rozpoczynamy Parafialne rekolekcje wielkopostne. Witamy w naszej parafii Ojca Jerzego Czaplę, redemptorystę ze Skarżyska Kamiennej.
 2. Dziś przed południem Msze św. z kazaniem ogólnym o godz. 7.30 i 11.00 oraz o 9.30 w kaplicy na Wisowatkach. Po południu o godz. 15.00 Nabożeństwo Eucharystyczne z nauką stanową dla rodziców i małżonków.
 3. Jutro, we wtorek i środę msze św. z kazaniem ogólnym dla wszystkich o godz. 8.00 i 18.00. We wtorek o godz. 11.00 Msza św. dla osób chorych i starszych z naszej parafii. Od 10.30 będzie możliwość spowiedzi(tylko dla osób starszych i chorych).
 4. We wtorek od godz. 7.30 do 8.30 i od godz. 17.15 do 18.00 będzie spowiedź rekolekcyjna.
 5. Polecam te rekolekcje i ojca rekolekcjonistę waszej modlitwie, aby wszyscy z naszej parafii mogli skorzystać z tych świętych dni i mogli otworzyć się na działanie łaski Bożej. Uczestnictwo w Rekolekcjach wynika z obowiązku troski o rozwój naszej wiary i podejmowania chrześcijańskiego nawrócenia.
 6. W środę na mszach św. i we wtorek o godz. 11.00 zbierana składka na cele związane z rekolekcjami. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablotach ogłoszeń. Program rekolekcji można jeszcze zabrać sobie po Mszy św. ze stolika.
 7. Również rekolekcje szkolne będą przeżywać dzieci ze Szkoły Podstawowej. Dzieci mają swoje spotkania o godzinie 9.30.
 8. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tym trudnym problemie, który boleśnie dotyczy wielu rodzin również w naszej parafii.
 9. W przyszłą Niedzielę Msze św. o 7.30(zmiana tajemnic różańca św.), i 11.00. O godz. 10.45 wypominki roczne. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach. Najbliższa niedziela jest Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych-Niezłomnych”.
 10. W Środę Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00, 18.00, na Wisowatkach o godz. 16.30 i dla dzieci o godz. 9.30.. Posypanie głów popiołem jest znakiem podjęcia wielkopostnej pokuty za grzechy. Składka na tacę na cele charytatywne diecezji i parafii. W środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość i post. Wstrzemięźliwość to powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych. Wstrzemięźliwość obowiązuje od 14 roku życia aż do śmierci. Post zachowujemy, gdy spożywamy posiłki trzy razy dziennie - w tym raz do syta a dwa razy lekko. Post obowiązuje od 18 roku życia do 60 roku życia.
 11. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00, a potem Msza św. Piątek jest Dniem Modlitwy i Pokuty za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich. Gorzkie Żale w Niedzielę o godz. 15.00. Zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach pasyjnych. Przypominam, że sam udział w Gorzkich Żal. nie zastępuje niedzielnej Mszy św. Niech nikomu z nas nie zabraknie czasu i chęci, by w Wielkim Poście uwielbić Cierpiącego Chrystusa i otworzyć swoje serce na dar Bożego Miłosierdzia.
 12. W sobotę 29 II w Szczurowej, po wieczornej Mszy św. rozpocznie się kurs przedmałżeński.
 13. W ciągu tygodnia msze św. w czwartek i sobotę o 7.00 rano.
 14. Miesiąc luty jest w Kościele poświęcony modlitwom za konających. Wszystkich którzy stoją na progu śmierci polecajmy w tym miesiącu Bogu aby w łasce uświęcającej mogli odejść z tego świata.
 15. Na stoliku jest dzisiejszy numer "Gościa Niedzielnego", w nim min. o sensie wielkopostnych umartwień oraz o tym, co papież Franciszek napisał w swojej nowej adhortacji, codziennie przeciętny Kowalski jest bombardowany 34 gigabajtami danych, czyli odpowiednikiem stu tysięcy słów. Jak wytrzymać to informacyjne tsunami?, co Unia Europejska może w sprawach sądownictwa a w co nie wolno jej ingerować, czy szarańcza z Afryki przemieści się do Europy?
 16. Pani Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Niedzieliskach informuje, że zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2020/2021 odbędą się w dniach: 27.02.2020 r. - 6.03.2020 r. w godzinach od 8.00 do 12.00. Karty zapisu dostępne są u nauczyciela oddziału przedszkolnego oraz na stronie internetowej szkoły w zakładce „Dokumenty”.