1. Dziś Msze św. o 7.30(zmiana tajemnic różańca św.) i 11.00 oraz o 9.30 Msza św. na Wisowatkach. Gorzkie Żale o godz. 15.00. Dziś 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.
 2. W ciągu tygodnia Msze św. we wtorek i sobotę o 7.00 rano, w pozostałe dni o godz. 17.00. W środę nowenna do MBNP. Jutro 12 rocznica śmierci ks. Władysława Mirowskiego, długoletniego proboszcza naszej parafii.
 3. W środę, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani gromadzenia doczesnego bogactwa. Władza i polityka są dziełem Boga, a traktowane jako powołanie mogą stać się też drogą do świętości. Ponieważ Święty Kazimierz jest patronem naszych braci Litwinów, przez jego wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności Kościół i naród litewski.
 4. W najbliższą niedzielę do puszek będzie można złożyć ofiarę na Ogólnopolski Fundusz Misyjny, wspierający pracę polskich misjonarzy. Jest to dzień solidarności i modlitwy za misje i misjonarzy. Dzieło Pomocy „Ad Gentes” wspiera działalność polskich misjonarzy m.in. poprzez finansowanie ewangelizacyjnych projektów misyjnych takich, jak budowa kaplic, formacja katechistów, a następnie prowadzenie ośrodków zdrowia, szkół i sierocińców. Pieniądze wykorzystywane są także na dożywianie dzieci i pomoc w pozyskiwaniu wody pitnej.
 5. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 a potem Msza św. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Niech nikomu z nas nie zabraknie czasu i chęci, by w Wielkim Poście uwielbić Cierpiącego Chrystusa i otworzyć swoje serce na dar Bożego Miłosierdzia.
 6. W piątek po Mszy św. zbiórka wszystkich lektorów. W sobotę spotkanie Grupy Misyjnej o godz. 9.30.
 7. W zakrystii można nabywać wielkanocne baranki w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas. Ofiara minimum 6 zł. Dla dzieci na stoliku są skarbonki Caritas, gdzie dzieci mogą zbierać również swoje ofiary dla biednych dzieci.
 8. W środę rozpoczyna się Triduum przed uroczystością bierzmowania dla młodzieży z klasy VIII. Zapraszam młodzież wraz z rodzicami na godz. 17.00. Polecam kandydatów do Bierzmowania modlitwie wszystkich parafian, aby umocnieni darami Ducha Świętego przez całe życie trwali w wierności Jezusowi Chrystusowi. Sakrament Bierzmowania będzie 9 III w Szczurowej.
 9. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca marca. W I piątek od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja. Składka na misje. Spowiedź codziennie przed Mszą św. Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy. Praktyka I piątków to wyraz naszego zaufania Bogu, to dążenie do przemiany naszego serca na wzór Bożego Serca. W roku bieżącym obchodzimy stulecie kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacouque, urodzin św. Jana Pawła II, pierwszego zawierzenia Polski Sercu Jezusowemu, Cudu nad Wisłą, rok beatyfikacji sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Na Mszę św. w I piątek proszę aby przyszli również kandydaci do Bierzmowania z klasy VII Szkoły Podstawowej.
 10. Na stoliku jest dzisiejszy numer "Gościa Niedzielnego", w nim min. magnes na lodówkę z myślami kardynała Stefana Wyszyńskiego na każdy dzień Wielkiego Postu, początek rekolekcji wielkopostnych z kardynałem Stefanem Wyszyńskim, o metodach pokonywania pokus, o tym, jak diecezja tarnowska w wykorzystaniu internetu w służbie Kościołowi prześcignęła nawet Watykan.
 11. Pani Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Niedzieliskach informuje, że zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2020/2021 odbędą się w dniach: 27.02.2020 r. - 6.03.2020 r. w godzinach od 8.00 do 12.00. Karty zapisu dostępne są u nauczyciela oddziału przedszkolnego oraz na stronie internetowej szkoły w zakładce „Dokumenty”.
 12. Zakład usług kominiarskich w Tarnowie, informuje, że od 2 do 6 IIII w naszej wsi będą sprawdzane i czyszczone przewody kominowe.
 13. Dziś w nocy odszedł do wieczności + Jan BUDEK z Gór. Pogrzeb będzie we wtorek. Msza sw. pogrzebowa w kościele o godz. 14.00. Dziś różaniec w domu zmarłego o godz. 17.00. Polećmy jego dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu...