W dzisiejszej Ewangelii Samarytanka idzie do studni po wodę aby zaspokoić pragnienie ciała, i tak czyni każdego dnia. Przy studni jakubowej spotyka Jezusa, który mówi jej, że ma wodę życia. Wodę, która zaspokaja pragnienia duszy. Tą wodą żywą, jest miłość Boga. Tylko Bóg może zaspokoić wszystkie pragnienia naszego serca, zwłaszcza pragnienie szczęścia i życia wiecznego, których nie zaspokoją żadne dobra materialne.

1. Dziś Msze św. o 7.30 i 11.00 oraz o 9.30 Msza św. na Wisowatkach. Nie będzie Gorzkich Żali. W tym trudnym czasie módlmy sie przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Feliksa naszego patrona aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń i aby udało się jak najszybciej opanować epidemię.
  2. W ciągu tygodnia Msze św. o 7.00 rano, w piątek Droga Krzyżowa i Msza św. o godz. 17.00. W czwartek Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Możliwość spowiedzi codziennie przed Msza św.
  3. W przyszłą niedzielę Msze św., o 7.30 i 11.00 oraz o 9.30 Msza św. na Wisowatkach.
  4. Na stoliku jest dzisiejszy numer "Gościa Niedzielnego", w nim min. o działaniach państwa w walce z koronawirusem, czy można przyjmować Komunię na rękę?, dlaczego powiedzenie „grzechu warte” jest nie do przyjęcia, czy Bóg w czasach zarazy ma świat pod kontrolą?.
  5. W zakrystii można nabywać wielkanocne baranki w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas. Ofiara minimum 6 zł.
  6. Zapowiedzi przedślubne: Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć:         Sara Wiktoria Wrzępska, parafia zamieszkania Niedzieliska oraz Tomasz Józef Górak, parafia zamieszkania Gnojnik - zapowiedź II.          Jarosław Kostecki, parafia zamieszkania Zaborów oraz Ewa Wróbel, parafia zamieszkania Niedzieliska - zapowiedź II.
  7. W związku z epidemią Wszystkich Parafian zachęcam do gorącej modlitwy w naszych domach, ewentualnie w naszej świątyni – to jednak czyńmy z rozsądkiem i głęboką wiarą wybierając miejsce tej modlitwy – starajmy się być odpowiedzialni także za innych. Pamiętajmy o pomocy starszym i chorym!!!
  8. Ks. Biskup Diecezjalny udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i prosi, aby ograniczyć udział w niej do osób związanych z zamówioną intencją mszalną i najbliższej rodziny.
    Proszę o śledzenie komunikatów w tej sprawie w mediach i na stronach internetowych oraz  o tych zmianach poinformować osoby starsze i samotne, które nie mają dostępu do Internetu.
  9. Zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski, Ciało Pańskie możemy przyjmować również na rękę, co jest praktyką obecną od wieków w Kościele. Ten, kto w taki sposób pragnie przyjąć Ciało Pańskie powinien zadbać o to, by jego dłonie były czyste i pozbawione jakichkolwiek rękawiczek. Podchodząc do Komunii połóżmy na otwartej prawej dłoni otwartą lewą dłoń i tak obie wyciągnijmy w kierunku kapłana. Po otrzymaniu Ciała Pańskiego wypowiedzmy słowo „Amen”, a następnie spożyjmy Je pozostając przed kapłanem lub przesuwając się nieco na bok. Dopiero po spożyciu Ciała Pańskiego możemy powrócić na swoje miejsce.
  10. Prośba by zapoznać się z komunikatem Biskupa Tarnowskiego.. Niech w tych dniach będzie więcej modlitwy. Nie zlekceważmy tego znaku czasu. Jest on wyjątkową okazją do osobistej modlitwy oraz do pełnienia uczynków miłosierdzia.