W dzisiejszej Ewangelii niewidomy doświadczył od Chrystusa podwójnego cudu uzdrowienia. Chrystus nie tylko przywrócił mu wzrok ciała, aby ten mógł widzieć otaczający go świat i ludzi, ale także przywrócił wzrok jego duszy, czyli wiarę, aby mógł widzieć swoje powołanie do życia wiecznego. Historia niewidomego Bartymeusza powtarza się i dzisiaj w życiu wielu ludzi, którzy widzą fizycznie, ale zatracili wzrok swojej duszy, czyli wiarę. Przeżywamy teraz czas Wielkiego postu, czas łaski i zbawienia po to, aby jak mówi prefacja mszalna, oczyścić serca od nieuporządkowanych przywiązań, grzechów, wad i nałogów, czyli się nawrócić. W dalszym ciągu włączamy się w modlitwę całego Kościoła o zaprzestanie rozpowszechniania się epidemii koronawirusa. Modlimy się, aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń i aby udało się jak najszybciej opanować epidemię. Prosimy Boga, aby przywrócił zdrowie zakażonym i pokój miejscom, do których koronawirus już dotarł. Aby przyjął do radości wiecznej tych, którzy zmarli na skutek tej choroby, pocieszył ich rodziny. Aby błogosławił i wspierał tych, którzy starają się opanować sytuację, a więc służby sanitarne, medyczne i mundurowe.
Niech ten czas kiedy ograniczony jest dostęp do wspólnotowego przeżywania Mszy Św. będzie dla nas czasem indywidualnego spotkania z Jezusem. Módlmy się o zdrowie dla chorych, siłę dla lekarzy i pielęgniarek oraz o ustanie epidemii.

1. Dziś Msze św. o 7.30 i 11.00 oraz o 9.30 Msza św. na Wisowatkach. Nie będzie Gorzkich Żali.
  2. W tym trudnym czasie módlmy sie przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Feliksa naszego patrona aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń i aby udało się jak najszybciej opanować epidemię. W przyszłą niedzielę Msze św., o 7.30 i 11.00 oraz o 9.30 Msza św. na Wisowatkach.
  3. W ciągu tygodnia Msze św. o 7.00 rano, w piątek Droga Krzyżowa i Msza św. o godz. 17.00. Do udziału we Mszach św. odprawianych w kościele zapraszam szczególnie osoby, które zamówiły Mszę św. w tym dniu oraz ich rodziny.
  4. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek przypada Dzień Misjonarzy Męczenników; w środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Zachęcam do podjęcia duchowej adopcji poczętego dziecka; w czwartek Dzień Modlitw za Więźniów.
  5. Gorąco zachęcam do duchowej łączności poprzez odmawianie Różańca o godz. 20.30 w intencji ustania epidemii, w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują.
  6. Nasz Bóg jest blisko i wzywa nas, abyśmy i my byli blisko siebie. W tym czasie nie możemy być może być blisko siebie fizycznie ze względu na obawę przed zarażeniem, ale możemy wzbudzić w sobie postawę bliskości między nami: poprzez modlitwę, wzajemną pomoc.
  7. Módlmy się wspólnie za osoby starsze, które szczególnie w tym czasie cierpią z powodu wielkiej samotności i niejednokrotnie bardzo się boją. Oni dali nam mądrość, życie, historię… bądźmy w modlitwie blisko nich(papież Franciszek).
  8. W zakrystii i na stoliku można nabywać wielkanocne baranki w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas. Ofiara minimum 6 zł. Gość Niedzielny w kioskach i w wersji elektronicznej.
  9. Zapowiedzi przedślubne: Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć:   Paulina Magdalena MISIASZEK, parafia zamieszkania Olesno oraz Dominik Stanisław CISAK, parafia zamieszkania Niedzieliska - zapowiedź I.
  10. Ponieważ nie wiadomo, czy będzie jeszcze możliwość zorganizowania spowiedzi św. wielkopostnej, dlatego zachęcam do przystępowania do spowiedzi św. przed Mszą św., szczególnie w dni powszednie oraz w niedzielę.
  11. Składam serdeczne Bóg zapłać za życzenia pod moim adresem, modlitwę, od różnych osób i grup z okazji św. Józefa.
  12. Sytuacja grożącej epidemii zmienia nasze codzienne przyzwyczajenia, ale dotyka także ważnych obszarów naszego życia. Dla wielu z nas, jako osób wierzących, jeszcze kilka dni temu było nie do wyobrażenia, że możemy nie pójść do kościoła na niedzielną  Mszę św. albo nie będziemy uczestniczyć w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Stało się to jednak rzeczywistością, którą należy zaakceptować także jako Boży znak. Niech to doświadczenie nas umocni. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.